Jak napisać list motywacyjny poprawnie

0

Poprawnie napisany list motywacyjny zawiera kilka ważnych elementów w tym skrót naszego życiorysu, na który powinny składać się tylko istotne z perspektywy przyszłej pracy. List motywacyjny jest ważnym elementem naszego podania nie powinniśmy polecać nikomu by za nas napisał, gdyż ma to być list naszego autorstwa, to my się mamy zastanowić jak naświetlić nasze zalety, pod jakim kątem chcemy by przyszły pracodawca na nas patrzył. List motywacyjny powinien zawierać wytłumaczenie naszych zalet, a przede wszystkim ich praktyczne wykorzystanie w przyszłej pracy. List motywacyjny powinien także zawierać wyjaśnienie dlaczego akurat do tej firmy składamy podanie i dlaczego uważamy że ta firma będzie dla nas najbardziej odpowiednia. List motywacyjny powinien być napisany poprawnie, powinniśmy uważać na błędy stylistyczne, oraz na to by nie używać zbyt prostego i zbyt urozmaiconego języka, gdyż możemy po prostu zostać źle odebrani, co będzie przemawiało na naszą niekorzyść w staraniu się o przyszłą pracę.

www.mftp.pl

Internet – wielkie źródło wiedzy

0

Sieć jest pełna ciekawych kursów angielski online, nie mniej jednak nieraz można się w tym wszystkim pogubić i nie wiedzieć, co wybrać, aby rzeczywiście jak najlepiej nauczyć się angielskiego na dobrym poziomie. Także, jeśli widzisz jakiś kurs angielski online, to najlepiej jest wpierw sprawdzić opinie innych użytkowników na jego temat oraz oczywiście jakieś przykładowe lekcje demo, które przeważnie zawsze są udostępniane, aby najpierw użytkownicy sobie mogli wszystko wypróbować, a dopiero potem zdecydować czy dokonają opłaty za dany kurs. Często, bowiem ceny za taki angielski online wcale nie są najniższe, dlatego też każdy chciałby wiedzieć, czy rzeczywiście dokonał dobrego wyboru decydując się na taki czy inny kurs. Jednakże to czy dokonał dobrego wyboru, to już będzie mu dane poznać całkiem później, kiedy to w końcu zacznie dostrzegać kolejne efekty nauki na takim kursie, gdyż o będzie najlepsza odpowiedź na to pytanie. Sprawdź, więc poziom wiedzy i zapisz się na jeden z kursów w sieci.

www.complito.pl

Gdzie poza praca przydaje się znajomość języka angielskiego?

0

Język angielski może okazać się przydatny w bardzo wielu miejscach, nie tylko w pracy i co ciekawe mamy z nim styczność każdego dnia, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Wybierając się na przykład do kina na film produkcji anglojęzycznej mamy wprawdzie napisy, ale ścieżka ćwiekowa jest oryginalna, czyli w języku angielskim. Znając język angielski w stopniu komunikatywnym nie musimy śledzić napisów, a oddajemy się w pełni oglądaniu filmu. Innym przykładem, gdzie język angielski potrafi być bardzo przydatne są instrukcje sprzętu elektronicznego w przypadku, kiedy nie zostały przetłumaczone w całości na język polski. Zdarza się, ze producent tłumaczy na nasz język tylko podstawowe informacje, a te bardziej zaawansowane są jedynie w zagranicznych językach. Znajomość angielskiego może być przydatna również podczas codziennego oglądania telewizji, a zwłaszcza kanałów zagranicznych, które niestety nie są tłumaczone na język polski.

www.ircnet.pl

Egzamin maturalny

0

Egzamin maturalny jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego młodego człowieka. Dziej się tak, ponieważ od jego wyników zależy , gdzie dany absolwent może dostać się na studia. Jest to w dzisiejszych czasach niezwykle ważne , ponieważ mając odpowiedni wykształcenie ludzie maja możliwość zdobycia w przyszłości dobrze opłacalnej pracy. Często jednak okazuje się, że3 wiedza danych uczniów nie jest wystarczająca, aby zdobyć zadawalające wyniki z tego ważnego egzaminu. Jednym z obowiązkowych przedmiotów, jakie należy zdawać jest język obcy, dlatego też wielu uczniów zapisuje się na różnego rodzaju kursy językowe, dzięki którym poprawia znacznie swoja znajomość języków obcych. Najczęściej wybierają język angielski, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Jest mianowicie najbardziej popularny język obcym na całym świecie , dzięki czemu możemy porozumiewać się za jego pomocą niemalże z kadzonym obcokrajowcem. Ludzie bardzo chętnie się zatem jego uczą, ponieważ coraz częściej decydują się na wyjazd z granicę. Kursy językowe jest to doskonały sposób, aby zdobyć  świetną wiedzę w tej dziedzinie.  Kursy językowe  dodatkowo nie są drogie, dzięki czemu wielu się na nie decyduje.

www.webspace.pl

Dobre CV i listem motywacyjnym kluczem do sukcesu

0

Podczas poszukiwania pracy bardzo często zastanawiamy się, co jest powodem tego że nie jesteśmy zapraszani na rozmowy kwalifikacyjne. Rosnące bezrobocie i znacznie większa konkurencja na rynku pracy sprawia, że przebić się spośród tylu osób jest niezwykle trudno. Najgorzej jest wtedy, kiedy posiadamy wysokie wykształcenie i mamy spore doświadczenie na danym stanowisku.Często naszym problemem może okazać się źle stworzone przez Nas CV i list motywacyjny. Poświęcenie odrobiny więcej czasu na ich zrobienie jest niezwykle ważne, ponieważ to one jako pierwsze wyrabiają opinie na Nasz temat. Oprócz tego że CV i list motywacyjny informują o naszym doświadczeniu zawodowym oraz motywacjach, które kierują nami że chcemy pracować akurat na tym stanowisku to także pokazują jakimi jesteśmy osobami. Uporządkowane, opisujące dokładnie przebieg kariery zawodowej, ukończone szkoły oraz szkolenia a także napisany list motywacyjny pod konkretnego pracodawcę znacznie zwiększa nasze szanse na osiągnięcie sukcesu. Dla nas jest nim zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną i być może zdobycie pracy.

www.aircold.pl

Dlaczego nie warto używać szablonów listów motywacyjnych dostępnych w sieci

0

Mając na uwadze to, że list motywacyjny za każdym razem powinien być pisany od nowa, aby zawsze był świeży i unikalny, musimy mieć świadomość tego, ze będzie to dokument, który będziemy przygotowywali wielokrotnie, zanim otrzymamy zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną i propozycję pracy. Oznacza to mniej więcej tyle, ze jeśli kupimy gotowy list motywacyjny, to będziemy musieli tą czynność ponawiać za każdym razem, kiedy list motywacyjny będzie nam potrzebny. Składając kilka aplikacji tygodniowo, koszty takich działań mogą okazać się dosyć spore, a dla osoby poszukującej pracy będą często zbyt duże. Dlatego właśnie zamiast kupowania gotowych szablonów, lepiej będzie przyswoić sobie wiedzę w jaki sposób powinno pisać się profesjonalne listy motywacyjne. Kiedy opanujemy już tą umiejętność, staniemy się samowystarczalni i będziemy potrafili przygotować nowy list w bardzo szybkim czasie, a wszystko to przy zachowaniu wysokiej jakości tworzonego przez nas dokumentu.

www.intnet.pl

Czym jest freelancing

0

Aktualnie bycie freelancerem jest bardzo modne oraz opłacalne. coraz więcej ludzi decyduje się na te opcję, ponieważ pozwala ona na zarabianie przez Internet bez wychodzenia z domu. Freelancerem może zostać tak naprawdę każdy kto posiada umiejętności poszukiwane na rynku internetowym. Zarabianie przez Internet odbywa się najczęściej w związku z programowaniem lub copywritingiem. Podstawą zatrudnienia nie są tutaj umowy o pracę a klasyczne umowy o dzieło lub zlecenie. Co prawda nie dają one stałego zatrudnienia, ale za to można uzyskać dzięki nim znacznie wyższe niż przeciętne zarobki.Nie każdy freelancer zarabianie przez Internet traktuje jako swoje główne źródło dochodu. Najczęściej posiadamy już zatrudnienie stałe pozwalające na podjęcie dodatkowego zajęcia przynoszącego duże zyski. Freelancig stały przeznaczony jest jedynie dla osób nieobawiających się braku stabilności. Wolny strzelec musi zajmować się nie tylko wykonywaniem zleceń, ale również ich wynajdywaniem i właściwym rozliczaniem co nie jest tak proste jak pozornie mogłoby się nam wydawać.

www.netmagia.pl

Czego wymaga się od kandydatów na stanowiska kierownicze

0

Chcąc zostać kierownikiem w renomowanej firmie z kapitałem zagranicznym trzeba spełnić szereg różnych wymagań, począwszy od odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia, poprzez umiejętności i posiadaną wiedzę, a skończywszy na posługiwaniu się językiem obcym. Otóż to – zagraniczni pracodawcy coraz częściej wymagają od kandydata do pracy tego, aby znał o w przyzwoitym stopniu angielski, albo inny język. Można rzec, ze często jest to podstawa i punktem wyjścia do dalszej rozmowy, w przenośni, ale także w dosłownym znaczeniu, bo zdarzają się takie rozmowy kwalifikacyjne, które prowadzone są w języku obcym. Jeśli zatem angielski nie będzie nasza mocną stroną, to na takiej rozmowie sobie zwyczajnie nie poradzimy. Zagraniczni pracodawcy kładą duży nacisk na angielski, dlatego, że w tym języku podpisuje się wiele umów i jest to język,w którym prowadzi się zazwyczaj negocjacje, kierownik musi zatem wiedzieć, na jaki temat toczy się dana rozmowa.

www.4core.pl

Co napisać w liście motywacyjnym

0

List motywacyjny jest wymagany jako załącznik do praktycznie każdej firmy, która rozpoczyna rekrutację pracowników, z uwagi na to iż list motywacyjny stanowi niekiedy bardzo ważny element rekrutacji pracowników mających zajmować się pracą na określonym stanowisku. List motywacyjny powinien zawierać na samym wstępie nasz krótki życiorys, czy też najważniejsze fakty jak ukończenie studiów, czy też kursów przydanych w naszej przyszłej pracy, jest to bardzo waży element. Następnie powinien się znaleźć krótki tekst odnoszący się do naszej osoby, w którym to mówimy jakie są nasze pozytywne cechy charakteru i dlaczego uważamy, że akurat przytoczone fragmenty będą najbardziej odpowiednie do naszej przyszłej pracy. Kolejno, czy też na samym końcu umieszczamy, jak sama nazwa wskazuje to jest motywację, która to ma wyjaśnić dlaczego chcemy spróbować takiej pracy na stanowisku o które się ubiegamy i dlaczego akurat w tej firmie. List motywacyjny powinien być pisany z jak największą rozwagą tak aby nie przesadzić w żadną stronę, pisząc zbyt mało.

www.copymedia.pl

Certyfikaty językowe

0

Wielu pracodawców jako jedno z podstawowych wymagań podaje język angielski. Niemal każdy pisze w swoim CV, że zna ten język co najmniej w stopniu komunikatywnym, co rzadko jest prawdą. Jak więc sprawić, żeby pracodawca uwierzył w nasze zapewnienia.Najlepszym rozwiązaniem jest podejście do uznanego certyfikatu językowego, który wskaże jak dobrze znamy język angielski. Koszt takiego egzaminu to zazwyczaj około pięciuset złotych wzwyż, ale jeśli efektem ma być zdobycie wymarzonej pracy, warto ponieść taki wydatek. Zanim zdecydujemy się na konkretny egzamin, musimy zastanowić się, czy zależy nam na wykazaniu ogólnej znajomości języka, czy może konkretnego żargonu, np. biznesowego czy medycznego. Powinniśmy też wybrać taki certyfikat, który jest rozpoznawany na całym świecie, a nie organizowany przez małą, pobliską szkołę. Taki egzamin to także świetna okazja, żebyśmy sami mogli przekonać się na jakim poziomie jest nasz język angielski.

www.dynamico.pl

ZOBACZ TEŻ