Jak rozpocząć odchudzanie

Wiele osób odchudza się aby poprawić stan swojego zdrowia, a także w celu zwiększenia poczucia własnej wartości i pewności siebie. Utrata zbędnych kilogramów poprawia wygląd sylwetki. Zmiana nawyków żywieniowych ma często także doskonały wpływ na stan skóry, włosów i cery.
Osoby które spożywają zbyt dużo cukru i tłuszczów często zmagają się z licznymi wypryskami, trądzikiem i długo gojącymi się zmianami. Skóra jest szara, zmęczona a oczy podkrążone. Zbyt duża ilość cukru powoduje również spadek energii i zmęczenie.
Z kolei gdy w diecie jest zbyt dużo soli ciało magazynuje wodę, pojawiają się obrzęki i zaparcia.
Większość osób, która chce stracić na wadze zastanawia się jak rozpocząć odchudzanie. W pierwszym kroku należy wykonać podstawowe badania, między innymi morfologię krwi, badanie moczu oraz badanie poziomu hormonów tarczycy. Przeprowadzenie badań kontrolnych jest bardzo ważne aby wykluczyć bądź potwierdzić niektóre choroby, na przykład cukrzycę, niedoczynność lub nadczynność tarczycy.
W przypadku chorób tarczycy lub cukrzycy utrata wagi jest utrudniona. Niezbędne jest specjalistyczne leczenie i regularne przyjmowanie leków.
Bardzo pomocna może okazać się konsultacja w gabinecie dietetycznym. Specjalista na podstawie wyników badań, wieku i możliwości dopasuje odpowiednią dietę. Warto skorzystać także z usług trenera personalnego, który stworzy indywidualny zestaw ćwiczeń. Ćwiczenia wykonywane pod okiem trenera przynoszą szybkie efekty.
Osoby, które chcą schudnąć bez pomocy dietetyka i trenera personalnego powinny przede wszystkim wprowadzić kilka istotnych zmian w sposobie odżywiania i stylu życia. Zmiany muszą być wprowadzone na stałe aby zapobiec pojawieniu się efektu jojo. Powrót do starych nawyków żywieniowych może spowodować jeszcze większy przyrost masy ciała.
W pierwszym kroku należy przede wszystkim całkowicie zrezygnować z jedzenia słodyczy, słonych przekąsek i produktów, które zawierają puste kalorie i są bogate w węglowodany.
W kolejnym kroku trzeba wprowadzić nawyk regularnego picia wody. Powinno się wypijać około dwóch litrów wody niegazowanej dziennie. Wodę powinno się pić małymi łykami przez cały dzień. Nie wskazanie jest picie słodkich soków i gazowanych napojów, gdyż są one bardzo kaloryczne, zawierają sporo cukru, konserwantów i sztucznych barwników. Po wypiciu gazowanych napojów gwałtowny spadek cukru powoduje napady głodu.
Oczywiście codzienna dieta powinna być bogata w błonnik. Daje on uczucie sytości na bardzo długi czas, dzięki temu maleje ochota na słodycze i niezdrowe przekąski między posiłkami.
Bogate w błonnik są między innymi pieczywo pełnoziarniste, siemię lniane, płatki owsiane. warzywa strączkowe, brokuły, jabłka, kiełki rzodkiewki, kasza gryczana, makaron razowy, pomarańcze, grejpfruty, awokado, buraki, rzodkiewka oraz bataty.
Nie należy zapominać także o aktywności fizycznej. Może to być wybrany zestaw ćwiczeń, wykonywany regularnie, długie spacery, poranny jogging, zajęcia w klubie fitness, ćwiczenia na siłowni lub lekcje tańca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here