Choć Warszawa to duże miasto, oferujące dostęp do wielu lekarzy, to tych naprawdę dobrych trudno znaleźć, gdy nie wie się, gdzie szukać. Poszukując specjalistów, warto udać się do Centrum Medycznego Gamma – miejsca, w którym przyjmują wyłącznie doświadczeni lekarze. W opinii pacjentów medyk, do którego najtrudniej się dostać, to ortopeda. Mokotów ma najlepszych, a do tego – nie trzeba długo czekać w kolejce na swoją wizytę!
Co leczy ortopeda? Mokotów – tutaj przyjmuje na co dzień
Bez względu na oprę roku, o złamanie kończyny nie jest trudno. Wówczas na cito potrzebny jest ortopeda. Mokotów to dzielnica Warszawy, w której w Centrum Medycznym Gamma bez kolejki można dostać się do specjalisty. Wiadomo, że w kryzysowych sytuacjach cena nie gra roli, ale warto podkreślić, że w tej przychodni ceny wizyt prywatnych są bardzo przystępne dla pacjentów. Ortopeda leczy schorzenia układu ruchu, kręgosłupa, jak i urazy. Pod jego okiem leczone i rehabilitowane są: układ kostny, mięśnie, stawy. To właśnie do ortopedy należy udać się w przypadku zapalenia stawu biodrowego czy bólu nadgarstka. Niektórzy zastanawiają się, jak przebiega pierwsza wizyta u ortopedy. Oprócz przeprowadzenia wywiadu z pacjentem lekarz sprawdza położenie kończyn. Nierzadko jest tak, że chory musi wykonać polecenia w postaci konkretnych ćwiczeń, umożliwiających specjaliście jak najdokładniejszą diagnozę. W wielu przypadkach lekarz zleca wykonanie dodatkowych badań, w tym badań obrazowych.
Czym różni się ortopeda dziecięcy od ortopedy?
Czy ortopeda dziecięcy i ortopeda to ta sama profesja? Poniekąd tak. Obaj specjaliści w swojej codziennej pracy zajmują się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń w obrębie układu ruchu. To, co ich różni, to wiek pacjentów, których przyjmują. Rodzice noworodków raczej wybiorą ortopedę dziecięcego. Ortopeda dziecięcy pomaga pacjentom od narodzin do osiemnastego roku życia. Nie tylko podejmuje leczenie, ale stara się wdrażać działania profilaktyczne, których celem jest uchronienie wielu młodych ludzi przed poważnymi problemami z kręgosłupem. Nikt inny, jak tylko ortopeda dziecięcy, nie zna się na specyfice rozwoju młodego organizmu. Mając na uwadze ten aspekt, lekarz dopasowuje sposób profilaktyki, leczenia lub rehabilitacji dzieci i młodzieży. W niektórych przypadkach wizyta u ortopedy wiąże się z koniecznością udzielenia pomocy w kryzysowej sytuacji (złamanie, zwichnięcie). W razie podejrzenia urazu u dziecka nie wolno zwlekać z wybraniem się na konsultację.