Bezpieczeństwo seniora dzięki lokalizatorowi GPS

„Wesołe jest życie staruszka” – śpiewał kiedyś Kabaret Starszych Panów. Z pewnością życie seniora może być ciekawe. Przechodząc na emeryturę, człowiek zyskuje bowiem więcej czasu na rozwijanie swoich pasji i realizację marzeń. Warto korzystać z tej możliwości.

Wszystko to nie zmienia jednak faktu, że osoby starsze częściej zapadają na wiele chorób i miewają problemy z pamięcią. Nierzadko muszą być więc otoczone odpowiednią opieką.

Jak zapewnić emerytowi ochronę i nie niepokoić się cały czas o jego bezpieczeństwo? Dobrym pomysłem jest zabezpieczenie go za pomocą modułu GPS. Dzięki temu w każdej chwili będziesz mógł sprawdzić jego położenie na specjalnej mapie.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki lokalizator GPS dla seniora warto wybrać – przeczytaj ten tekst i dowiedz się więcej.

IKOL SPOT dla emeryta

IKOL SPOT to godny polecenia lokalizator GPS dla babci lub dziadka. Jest przenośny i umożliwia nie tylko monitoring bliskiej osoby w czasie rzeczywistym, ale też sprawdzenie przebytych przez nią tras.

Co więcej, moduł ten pozwala na ustawienie funkcji Alert Obszaru. Możesz to zrobić w aplikacji mobilnej IKOL Tracker lub na stronie system.ikol.pl. Wystarczy, że wybierzesz obszar, którego osoba monitorowana nie powinna przekraczać. Jeżeli senior przekroczy granice tego terenu – zostaniesz o tym powiadomiony SMS-em, mailem, bądź poprzez IKOL Tracker.

Przycisk SOS – gdy potrzebna jest pomoc

Dodatkowym udogodnieniem, w które wyposażono IKOL SPOT, jest funkcja alertu SOS.

Jeżeli wydarzy się jakaś nieoczekiwana sytuacja i senior będzie potrzebować Twojej pomocy – wystarczy, że naciśnie na umieszczony na module duży przycisk SOS. W ten sposób wysłane zostanie do Ciebie powiadomienie, które umożliwi Ci szybką reakcję na nagłe zdarzenie. Sam ustalasz, czy chcesz, by wiadomość przyszła do Ciebie mailem, SMS-em czy jako alert z aplikacji IKOL Tracker.

Jak monitorować bliską osobę w IKOL Tracker?

Aby mieć możliwość stałego monitoringu seniora, warto zainstalować na smartfonie mobilną aplikację IKOL Tracker. Jest ona dostępna zarówno dla urządzeń z dostępem do sklepu Google Play, jak i dla tych działających w oparciu o system operacyjny iOS. By się do niej zalogować, wystarczy wpisać login i hasło, których używasz na stronie system.ikol.pl.

W IKOL Tracker możesz dodawać nowe lokalizatory oraz zmieniać ich ustawienia. Przez całą dobę masz też dostęp do mapy, na której widać, gdzie aktualnie znajduje się osoba, którą monitorujesz.

Bezpieczeństwo i wygoda

Moduł IKOL SPOT to zatem gwarancja bezpieczeństwa i wygody. Nie tylko ułatwi Ci opiekę nad seniorem, ale również oferuje wiele innych możliwości. Nadajnik ten jest bowiem tak wielofunkcyjny, że świetnie sprawdzi się także jako np. zabezpieczenie bagażu, pojazdu lub ukochanego pupila.

Z IKOL SPOT będziesz spokojny o swoich bliskich i przekonasz się, jak wiele mogą Ci oferować nowe technologie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here