Jeśli mowa o nowych samochodach prosto z salonu, ich ceny zaczynają się od minimum kilkudziesięciu tysięcy złotych i sięgają nawet do kilkuset tysięcy. Jak wiadomo, cena wzrasta wraz z czynnikami takimi jak prestiż marki, moc silnika czy bogactwo wyposażenia pojazdu.
Biorąc pod uwagę nawet najtańszą możliwą opcję, nie każdy może sobie pozwolić na zakup nowego pojazdu za gotówkę. Pokusić się można nawet o stwierdzenie, że większości społeczeństwa na to nie stać, gdyż nie dysponuje takimi oszczędnościami lub po prostu nie chce się ich pozbywać na taki cel.
Czy leasing jest tylko dla przedsiębiorcy?
Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi finansowanie samochodu. Oprócz popularnej opcji jaką jest kredyt gotówkowy, można rozważyć opcję leasingu na samochód. Część osób pomyśli sobie, że to nie dla nich, bo nie posiadają oni działalności gospodarczej, więc nie są w stanie wystawić faktury VAT. Przyjrzyjmy się, czy aby na pewno jest to prawdą i czy można wziąć leasing na osobę prywatą.
Faktem jest, że większość leasingobiorców to firmy. Ale, wbrew obiegowym stereotypom, przewidziano możliwość leasingu przez osobę prywatną. Owa procedura funkcjonuje pod nazwą leasing konsumencki (a czasami również osobisty lub prawny).
Na czym to polega leasing w praktyce?
Otóż leasing samochodowy jest korzystną, wartą rozważenia alternatywą dla kredytu na samochód. Umowę leasingową może zawrzeć oczywiście osoba fizyczna, nieprowadząca działalności gospodarczej (firmy). Leasing dla osoby prywatnej to swoiste połączenie kredytu z dzierżawą. Klient nie płaci całej kwoty za nowy samochód. Zobowiązuje się płacić za auto co miesiąc raty, tak jak w przypadku kredytu. Należy wspomnieć, że samochód prawnie nie należy do konsumenta, a do przedsiębiorcy, który je dla niego wydzierżawia. Natomiast całość obowiązkowych opłat takich jak ubezpieczenie pojazdu czy inne, spoczywa na użytkowniku (konsumencie).
Aby przystąpić do programu leasingowego, należy wypełnić wniosek o leasing wraz z kompletem wymaganych dokumentów czy zaświadczeń o zarobkach. Jeśli firma pozytywnie rozważy daną kandydaturę, leasingobiorca otrzyma samochód wraz z pełnym prawem do jego użytkowania. W praktyce można porównać to do typowego wypożyczenia auta, z tym, że w przypadku takiego leasingu będzie to usługa na bardzo długi termin.
Zalety leasingu dla osób prywatnych
Leasing na osobę prywatną niesie za sobą kilka zalet. Zalicza się do nich stosunkowo prosta procedura udzielenia, niskie raty, natychmiastowe otrzymanie nowego samochodu, gotowego do jazdy, możliwość tańszego serwisowania we współpracujących warsztatach. Ale głównym, szczególnie wartym podkreślenia atutem, jest możliwość korzystnego wykupienia „naszego” samochodu po zakończeniu trwania umowy leasingu! I to właśnie to przekonuje sporą część konsumentów do skorzystania z tego typu opcji.
Zawierając takie finansowanie, dobrze jest wybrać renomowaną i sprawdzoną firmę. Istnieje ich kilka na rynku. Jedną z nich są usługi finansowania Volkswagena. Decydując się na leasing samochodowy z www.vwfs.pl otrzymujemy wysoką jakość, sygnowaną pewną i sprawdzoną niemiecką marką.