Wśród diet sporą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju diety oparte na pokarmach płynnych: zupach i koktajlach. I choć w aptekach i sklepach z suplementami dostępne są gotowe mikstury, które wystarczy wymieszać z mlekiem lub wodą, warto – w myśl zasady sięgania po jak najmniej przetworzone produkty – przejść na dietę opartą o koktajle przyrządzane samodzielnie.
W diecie nazywanej koktajlową uwzględnia się przede wszystkim trzy rodzaje drinków: buraczany, marchewkowy i pomidorowy. Przez dwa tygodnie każdy posiłek poprzedzany jest napojem. Rozpoczynamy od koktajlu buraczanego, a później sięgamy po niego co drugi dzień, w pozostałe pijąc miksturę z marchewki lub pomidorów (do wyboru). Ponieważ napoje są sycące i dostarczają ważnych składników odżywczych, posiłki wystarczy komponować z gotowanych warzyw, ryb i jogurtu. W razie potrzeby można sięgnąć po drób, pełnoziarniste pieczywo, jajka, mleko, a także bazę w postaci ryżu bądź kaszy.
Spodziewane efekty tej jakże prostej diety? Na własnej skórze przetestowałam i stwierdzić mogę, że dieta zdecydowanie poprawia wygląd skóry i włosów, wpływa na lepsze samopoczucie, a przede wszystkim sprawia, że spodnie stają się luźniejsze.
To oczywiście tylko propozycja diety. Warto samodzielnie wyszukiwać przepisy na dobroczynne koktajle i wkomponować je na stałe do swojej diety.

www.prohelvetia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here