Opalenizna

Piękna opalenizna zdecydowanie dodaje uroku każdemu. Opalenizna kojarzy się z młodością, latem i wolnością. Opalenizna to symbol słoma, plaży, ciepłego morza i bikini. Jednak pamiętajmy że nie można z nią przesadzać, ponieważ promieniowanie działa szkodliwie na skórę. Promieniowanie UV, zarówno typ a jak i b, ma szkodliwe działanie na skórę. Nie tylko prowadzi do bolesnych oparzeń, które uprzykrzą nam wyjazd, ale przyczynia się do powstawania nowotworów skóry, w tym złośliwego czerniaka. Dla osób, które dbają o swoją skórę i cenią sobie młody wygląd może być ważne to, że opalanie się przyczynia się do fotostarzenia się skóry, przez co szybciej traci ona swoją elastyczność, oraz do powstawania zmian barwnikowych, w tym piegów.

Jednak czasem jedziemy na krótki urlop a chcemy szybko się opalić. Jak to zrobić? Jak szybko się opalić?

Przygotuj się
Czy wiedziałaś, że do opalania się warto się przygotować? Nie? To już wiesz! Dzień przed wyjściem na słońce zrób sobie peeling całego ciała. Nie powinien on być zbyt mocny ani wykonany tuż przed opalaniem, ponieważ może prowadzić to do podrażnień, poparzeń i nieestetycznych przebarwień. Taki peeling wykonany dzień przed opalaniem złuszcza martwy naskórek. Twoje ciało opali się równomiernie, a opalenizna zostanie na dłużej.

Dodatkowo przed opalaniem możesz suplementować sobie beta karoten. W aptece i drogeriach dostępna jest szeroka gama produktów z tym składnikiem, np. bellvita sun. Jeżeli nie chcesz wprowadzać do swojej diety zbędnych tabletek to możesz chrupać dużo marchewki. Pomoże ci to w uzyskaniu pięknej opalenizny i podkreśli jej kolor.

Po każdym opalanie nawilżający i natłuszczający swoją skórę, nawet jeżeli wydaje ci się, że nie ucierpiała zbytnio podczas opalania. W ten sposób zapewnisz sobie długotrwałą opaleniznę.

Żeby się szybko opalić wbrew pozorom nie powinnaś wychodzić na największe słońce. W samo południe schowaj się do domu czy hotelu. Najlepiej opalać się w godzinach porannych lub popołudniowych. Słońce też w tedy łapie!

www.malamama.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCiekawe pompony
Następny artykułZdrowe warzywa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here