Rozmowa o pracę pytania i odpowiedzi

Osoby przygotowujące się do swojej pierwszej w życiu rozmowy o pracę często są bardzo zestresowane i niepewne, gdyż nie wiedzą czego mogą się spodziewać. Młodzi ludzie często wpisują w wyszukiwarkę internetową hasło rozmowa o pracę pytania i odpowiedzi.
W wynikach wyszukiwania pojawia się kilkanaście artykułów na temat rozmowy kwalifikacyjnej. Warto zapoznać się z najpopularniejszymi pytaniami i odpowiedziami.
Doskonałym sposobem jest wydrukowanie listy kilkudziesięciu najczęściej spotykanych pytań i przygotowanie sobie własnych odpowiedzi.
Często pytania dotyczą osobowości i charakteru kandydata. Osoba rekrutująca pracowników niekiedy zadaje pytania dość kłopotliwe, z którymi zdenerwowany kandydat może mieć trudności.
Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest pytanie o sytuacje stresowe w poprzednim miejscu pracy i radzenie sobie ze stresem.
Niekiedy przyszły pracodawca pyta się o plany na przyszłość, czy dana osoba w najbliższym czasie planuje mieć dzieci a jeśli już je ma czy da rade pogodzić obowiązki związane z opieką nad dziećmi z pracą.
Często spotkać można się również z pytaniem jak dana osoba widzi siebie za pięć lub dziesięć lat, na jakim stanowisku chciałaby wtedy pracować i ile zarabiać.
Niekiedy pracodawcy zadają także pytania na inteligencję, pytania w języku obcym lub pytania matematyczne. Warto przypomnieć sobie podstawowe i najpopularniejsze zwroty i słówka w języku angielskim lub niemieckim aby nie popaść w zakłopotanie.
Oczywiście w czasie rozmowy kwalifikacyjnej warto zrobić dobre wrażenie. Oprócz dobrego przygotowania pod kątem możliwych pytań należy również odpowiednio zadbać o swój wizerunek.
Kobiety na rozmowy w sprawie pracy powinny ubierać się elegancko, nie wyzywająco a zarazem modnie. Nie koniecznie wymagany jest styl klasyczny, czyli czarna spódniczka i biała koszula. Panie mogą założyć sukienki klasyczne, spódnice w pastelowych kolorach oraz kolorowe marynarki. Ważne aby nie zakładać odzieży zbyt wzorzystej i w krzykliwych, neonowych kolorach. Koszulę można zastąpić eleganckim topem.
Bardzo ważna jest także fryzura. Powinna ona być naturalna ale też schludna i estetyczna. Najlepiej prezentuje się kucyk lub koczek.
Nie zbyt mile widzialny jest ostry, zbyt mocny makijaż. Wystarczy jedynie nałożyć podkład wyrównujący koloryt cery i wytuszować rzęsy.
Z kolei mężczyźni, których czeka rozmowa kwalifikacyjna mogą założyć spodnie bawełniane lub jeansy oraz elegancką, stonowaną koszulę. Aby strój był bardziej klasyczny warto założyć marynarkę.
Coraz częściej organizowane są warsztaty dla osób bezrobotnych. Tematem przewodnim warsztatów najczęściej jest rozmowa kwalifikacyjna.
Uczestnicy uczą się w jaki sposób radzić sobie ze stresem, jak się zachowywać w czasie rozmowy o pracę oraz w jaki sposób opowiadać o o swojej osobie. Takie warsztaty to doskonałe przygotowanie do trudnej rozmowy. Na zakończenie uczestnicy przechodzą symulację rozmowy z trenerem. Najczęściej spotkania te są bezpłatne i mogą w nich wziąć udział osoby w każdym wieku.

www.novapr.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here