Alkomaty

Alkomat to pożyteczny przyrząd służący do badania stężenia napojów procentowych w wydychanym powietrzu. Jest stosowany przez organy ścigania np. przez policjantów z drogówki, którzy sprawdzają trzeźwość kierowców. Może służyć jednak także osobom prywatnym. Warto zaopatrzyć się w najlepszej jakości urządzenia, jakimi są alkomaty elektrochemiczne.

Alkomat z atestem – jak wybrać?

Kupując alkomat, należy kierować się do autoryzowanych dostawców. Urządzenia pochodzące z niesprawdzonych źródeł mogą nie działać jak należy i całkowicie zafałszować wynik pomiaru. Alkomat z atestem to gwarancja zadowalającej eksploatacji. Najlepiej zdecydować się na alkomaty posiadające sensory elektrochemiczne, które są obecnie jednymi z najlepszych dostępnych w sprzedaży. Posiadają niezwykle precyzyjny czujnik dający rzeczywiste wyniki. Powinien się na nie zdecydować każdy, komu zależy na dokładności

Kalibracja alkomatów elektrochemicznych – na czym polega?

Każde urządzenie pomiarowe należy cyklicznie kalibrować. Co to oznacza? Kalibracja to proces synchronizacji parametrów urządzenia z rzeczywistymi danymi. Długotrwałe korzystanie ze sprzętu może go rozregulować, dlatego kalibrowanie jest ważne. W starych typach alkomatów kalibracji dokonywało się średnio raz na pół roku, natomiast w nowoczesnych alkomatach elektrochemicznych kalibracja jest wymagana tylko raz do roku. Alkomaty elektrochemiczne wykorzystują innowacyjne techniki pomiarowe, które działają z zegarmistrzowską precyzją. W przypadku odurzenia alkoholem liczy się każdy promil, więc urządzenia muszą być perfekcyjne.

Kiedy przydaje się alkomat?

Alkomat sprawdza się w różnych sytuacjach życiowych. Najczęściej wtedy, gdy jesteśmy po imprezie i zastanawiamy się, czy dobrym pomysłem jest prowadzenie samochodu czy lepiej zamówić taksówkę. Zbadanie danej osoby alkomatem może mieć też znaczenie przy dopuszczeniu pracownika do pracy w firmach, gdzie istnieje duże ryzyko narażenia zdrowia lub życia. Alkomatu można użyć przed wykonaniem ważnych badań laboratoryjnych. Napój procentowy we krwi mógłby zaburzyć wyniki podstawowych badań, więc lepiej przełożyć je wówczas na inny termin. Alkomaty to praktyczne i bardzo użyteczne urządzenia, które każdy powinien mieć w domu lub samochodzie .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here