Co wpływa na wyjątkowy zapach perfum

Zapach może być idealnym dodatkiem do naszego codziennego stroju, należy pamiętać iż możemy obecnie wybierać perfumy różnych marek, które będą posiadały nuty kwiatowe, cytrusowe, dzięki temu każdy będzie mógł wybrać najlepsze dla siebie perfumy.

Z pewnością w sklepach znajdziemy wiele zapachów zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Oczywiście kiedy poszukujemy wyjątkowych perfum, warto wiedzieć iż perfumy są mieszanką różnych nut zapachowych, z których powstaje wyjątkowy, unikalny zapach zamknięty w oryginalnym flakoniku.

Z czego składają się perfumy?

Perfumy towarzyszą nam od wielu wieków, już starożytni mieszkańcy Indii oraz Egiptu wytwarzali różnego rodzaju substancje aromatyczne. Wykorzystywano wówczas różnego rodzaju maści, olejki, były to wyciągi z kwiatów, jednak dopiero w XV wieku zaczęto produkować olejki eteryczne, jakie znamy dzisiaj. Oczywiście wynaleziono procesy destylacji, produkcją perfum zajmowali się wówczas alchemicy oraz farmaceuci. W perfumach występują trzy główne elementy składowe, są to nuty bazowe, nuty serca oraz głowy. które tworzą swego rodzaju piramidę zapachową. Warto pamiętać, iż zapach ulatniający się z czasem może się nieco zmieniać, pierwsze elementy zapachowe będą wyczuwalne do pół godziny od spryskania naszej skóry, następnie bardziej wyczuwalne będą inne nuty.

Naturalnie należy sprawdzić, jakie zapachy posiadają dane perfumy, dzięki temu będziemy mogli wybrać najlepsze modele dla nas. Oczywiście w przypadku pań będą to często motywy kwiatowe, panowie będą wybierali perfumy raczej gdzie dużą rolę odgrywa nuta cytrusowa. Bardzo ciekawym zapachem jest elizabeth arden 5th avenue, jest to bardzo dokładnie dobrany zapach, który z pewnością jest unikatowy. W tym przypadku możemy wyczuć w bazie piżmo i drzewo cedrowe, dodatkowo także wyczuwalne będą zapachy cytryny, mandarynki. Oczywiście warto zakupić perfumy, które będą długo utrzymywały się na naszej skórze, z pewnością będzie to zapach intensywny, który spodoba się kobietom na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here