Jedne kobiety go kochają, inne nienawidzą. Eyeliner, czyli narzędzie do malowania kresek na powiekach, może stanowić clue makijażu, jak i całkowicie go zniszczyć. Jeśli posłużysz się nim w nieumiejętny sposób, będziesz musiała zmyć cały makijaż oka i zrobić go na nowo. Wystarczy jeden niewłaściwy ruch i zamiast kuszącego kociego oka, będziesz zwracać uwagę karykaturalnym spojrzeniem. Podpowiadamy zatem jak zrobić kreski eyelinerem i jak używać tego wyjątkowego kosmetyku.

Wybierz odpowiednie dla siebie narzędzie

Jeśli nigdy do tej pory nie akcentowałaś oczu kreskami, zacznij od eyelinera w kredce, czyli tzw. kohla. Jest łatwiejszy w użyciu i zostawia mniej intensywny rysunek, dzięki czemu kreska wychodzi bardziej naturalna. Kredkę możesz zastąpić zwykłym pędzelkiem i cieniem do powiek – taką kreskę warto lekko rozetrzeć, by stworzyć efekt lekko „przydymionego” oka.  Natomiast jeśli chcesz uzyskać wyrazistą i precyzyjną kreskę, sięgnij od razu po eyeliner w pisaku lub w płynie.

Kreski na górnej powiece

Perfekcyjne kocie oko wymaga wprawy, dlatego na początek poćwicz wykonanie kreski na górnej powiece. Metody są różne, dlatego warto wypróbować kilka i znaleźć najlepszą dla siebie. Przedtem jednak znajdź dobrze oświetlone miejsce i ustabilizuj łokieć, np. podpierając rękę o blat stołu.

Jak zrobić kreski eyelinerem?

  1. Najpierw obrysuj cienką kreską górną powiekę tuż przy linii rzęs.
  2. Następnie poprowadź krótką, ukośną kreskę od końca powieki w stronę łuku brwiowego.
  3. Połącz koniec ukośnej kreseczki z kreską przy rzęsach i wypełnij puste miejsce eyelinerem.
  4. Teraz możesz modyfikować kreskę tak, aby uzyskała pożądaną grubość i kształt. Możesz też wyciągnąć kreskę w górę, aby otrzymać imponujące „kocie oko”.

Jeśli taka kreska Ci nie wychodzi, możesz też narysować małe kropeczki wzdłuż powieki i połączyć je, tworząc w ten sposób jedną linię.

Makijaż dolnej powieki

Jak zrobić kreski eyelinerem na dolnej powiece? Jeśli zależy Ci na wyrazistym makijażu, możesz po prostu obrysować dolną powiekę od wewnętrznego do zewnętrznego kącika i połączyć linię z kreską na górnej powiece. Kreski możesz delikatnie rozetrzeć ukośnym pędzelkiem, jeśli zależy Ci na efekcie smokey eyes. Preferujesz lekki makijaż dzienny? W takim razie zamiast tradycyjnego ciemnego eyelinera użyj beżowego lub białego. Poprowadź nim kreskę wzdłuż linii wodnej na dolnej powiece, a Twoje oczy będą wyglądać na wypoczęte i rozświetlone.

Jak używać eyelinera – praktyczne wskazówki

Marzysz o gęstej firance rzęs? Możesz sięgnąć po eyeliner, aby poprawić ich wygląd. Wystarczy, że uniesiesz górną powiekę i zrobisz kreskę wzdłuż jej wewnętrznej strony (górnej linii wodnej) albo narysujesz kropeczki pomiędzy rzęsami.

Jeśli chcesz zrobić mocno uniesioną kreskę eyelienerem, przyłóż linijkę do zewnętrznego kącika oka i ustaw ją pod kątem 45°. Następnie poprowadź kreskę wzdłuż linijki, wyciągając ją ku górze. Kreska powinna być dość gruba na końcu i mocno zwężona przy wewnętrznym kąciku.

Jak zrobić kreski eyelinerem przy zbyt okrągłych oczach? Unikaj makijażu wzdłuż całej powieki. Poprowadź eyeliner dopiero od połowy długości górnej powieki i nie wyciągaj jej ku górze. Następnie narysuj krótką kreskę (1/3 długości powieki) wzdłuż linii wodnej przy zewnętrznym kąciku dolnego oka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here