Aja Napa to jeden z najbardziej popularnych i najchętniej odwiedzanych przez turystów kurortów na Cyprze. Można tu nie tylko dobrze wypocząć, ale i zobaczyć kilka interesujących obiektów. Które z nich zasługują na szczególną uwagę?
Jednym z ciekawszych miejsc jest plac przed miejscowym klasztorem – pełen straganów, a zarazem popularne miejsce wielu imprez. Tu często można podziwiać ciekawe występy muzyczne oraz taneczne. Sam monaster Aja Napa jest interesującą, a zarazem najbardziej okazałą budowlą w mieście. Najprawdopodobniej zbudowany został przez wenecką szlachtę. Dzisiaj służy on jako miejsce licznych konferencji. Sprzyja temu panujący w okolicy spokój oraz cisza, urocze otoczenie klasztoru również ma tu ogromne znaczenie i przyczynia się do jego rosnącej popularności.
Aja Napa może pochwalić się również wspaniałym portem, przy którym chętnie cumują małe łodzie rybackie. Rybołówstwo nie jest jednak jedynym dochodowym zajęciem mieszkańców Aja Napa. Zajmują się oni również rolnictwem, przy czym szczególnie popularna jest w tym rejonie uprawa ziemniaków. Za pomocą specjalnych pomp woda jest tłoczona na uprawne pola, stałym elementem krajobrazu są tu również wiatraki napędzające owe pompy. Z tymi rolniczymi terenami dość silnie kontrastuje pobliska dzielnica, pełna nowoczesnych apartamentów. Ten otoczony zielenią kompleks jest jednym z ciekawszych miejsc na terenie Aja Napa, a zainteresowani turyści chętnie zaglądają tu podczas swych spacerów po okolicy.

www.patland.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here