ciąża
fot.: pexels.com

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej przyszłej mamy. Wówczas, kobieta jeszcze bardziej chce się czuć piękną i zadbaną. Właśnie dlatego tak wiele z nich szuka odpowiedzi na to, czy w ciąży można farbować włosy. Czy faktycznie farbowanie włosów w tym okresie jest całkowicie zakazane?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/ciaza-a-zabiegi-wlosy/

Farbować czy nie farbować?

Jak się okazuje, składniki farb do włosów wcale nie są mocno toksyczne. Wyjątkiem są farby z amoniakiem, których lepiej unikać. Obecnie, na rynku jest wiele dostępnych farb do włosów, których samo nakładanie nie jest szkodliwe.

Nakładanie farby do włosów nie sprawia, że gwałtowanie przenika ona do krwiobiegu. W związku z tym, nie stanowi ona większego zagrożenia dla zdrowia lub życia płodu. Aby jednak mieć całkowitą pewność co do podejmowanych decyzji pielęgnacyjnych, warto w tym celu skontaktować się z lekarzem. Niektórzy z nich bowiem, zalecają farbowanie włosów dopiero od określonego momentu ciąży.

Alternatywne rozwiązania dla farbowania włosów w ciąży

Kobiety, które podchodzą do tej kwestii z dystansem, mogą skorzystać z kilku alternatyw, których efekty mogą być tak samo zadowalające. Przede wszystkim, można unikać farbowania włosów od nasady. Pozostawienie np. 1 lub 2 centymetrów odrostu, z pewnością uchroni kobietę i jej dziecko przed negatywnym wpływem farby do włosów. Oprócz tego, w okresie ciąży wiele kobiet decyduje się na wykonanie balejażu lub refleksów. W trakcie tego zabiegu, pasma są odseparowane od skóry głowy, a sam produkt nie ma z nią kontaktu.

Ponadto, istnieje możliwość stosowania olejków koloryzujących, które pochodzą od naturalnych barwników roślinnych. Decydując się jednak na koloryzacje włosów z użyciem zwykłych farb, należy unikać wdychania wytworzonych w trakcie zabiegu oparów. Zazwyczaj są one nie tylko chemiczne, ale przede wszystkim bardzo silne.

Nie ma jednoznacznych przeciwskazań, dla których nie powinno się farbować włosów w ciąży. Aby jednak nie czuć dyskomfortu z tego powodu, warto zastosować się do powyższych porad lub skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciąże.

Przeczytaj też: http://www.gdansk4u.pl/jak-uzywac-odzywki-do-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here