dieta ornisha
fot. pexels.com

W poszukiwaniu idealnej diety dla nas nierzadko sięgamy po różne rozwiązania, które nie są dla nas satysfakcjonujące. Odpowiednio skomponowana dieta nie powinna nas męczyć, ani nie powinniśmy czuć na niej głodu, a wyłącznie lepsze samopoczucie oraz lepszą kondycję. Jednym ze skutecznych rozwiązań dietetycznych jest dieta Ornisha. Na czym ona polega?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-ornisha-na-czym-polega-zasadyefekty-i-jadlospis/

Zdrowa dieta

Dieta Ornisha jest jedną z najzdrowszych diet, które działają odchudzająco, ale także mogą wyleczyć choroby. Została ona stworzona przez Dr Deana Ornisha, który był profesorem medycyny na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco.

Dieta jest wegetariańska, dostarcza niską zawartość tłuszczów, a sam jej autor w latach 70-tych bez podawania dodatkowych leków oraz przeprowadzania zabiegów operacyjnych, wyleczył pacjentów z miażdżycy. Dietę obecnie stosuje się również w USA jako alternatywę dla leczenia pacjentów z problemami kardiologicznymi.

Na czym polega dieta?

Dieta ta jest niskotłuszczową, wegetariańską dietą, która korzystnie wpływa na zdrowie. Opiera się głównie na produktach pochodzenia roślinnego, jest uboga w tłuszcze, a bogata w węglowodany i białko zwierzęce.

Z produktów, które są pochodzenia zwierzęcego, można spożywać niskotłuszczowy nabiał oraz białko jaja kurzego. Produkty roślinne, strączki, warzywa i owoce oraz orzechy i zboża można spożywać bez ograniczeń. W trakcie diety powinno się również być aktywnym fizycznie.

Autor diety zaleca wybieranie głównie owoców, warzyw, produkty pełnoziarniste, białko jaj, rośliny strączkowe, produkty sojowe i produkty beztłuszczowe, jednakże również produkty, które zawierają kwasy tłuszczowe omega3.

Posiłki powinny być mniejsze, lecz rozłożone w ciągu dnia. Pomogą uniknąć głodu, a także utrzymają stały poziom energii. Kontrolowanie porcji posiłków pomaga osiągnąć i utrzymać zdrową masę ciała, a także kontrolować poziom cukru we krwi. Większość posiłków na tej diecie powinna składać się z warzyw, owoców, a także produktów pełnoziarnistych i roślin strączkowych.

Przeczytaj też: http://www.bazanciarnia.pl/dieta-zupowa-wszystko-co-musisz-wiedziec/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here