smartwatch

Smartwatche stają się z roku na rok coraz popularniejsze. Produkują je nie tylko marki znane konkretnie z tego typu akcesoriów, ale także większość najważniejszych producentów sprzętu elektronicznego ogółem (Samsung, Xiaomi i inni), a nawet zwykłe firmy odzieżowe. Wciąż jednak są tacy, którzy pozostają przy tradycyjnych zegarkach bądź nie noszą żadnych, argumentując, że ich rolę wypełniają obecnie towarzyszące większości z nas na każdym kroku smartfony. W takim razie czy warto kupić smartwatcha?

Smartwatch przyda się przede wszystkim osobom aktywnym fizycznie, ale nie tylko

Smartwatche w pierwszej chwili były reklamowane głównie jako produkty dla osób aktywnych fizycznie. Wciąż można spotkać wiele modeli inteligentnych zegarków przeznaczonych właśnie dla sportu, ale ogółem mówiąc, są one postrzegane bardziej jako produkty dla każdego.

Do oferowanych przez nie opcji należy m.in. licznik kroków, GPS, mierzenie tętna, różnego rodzaju tryby sportowe, wodoodporność, wyświetlanie SMS-ów, powiadomień i połączeń, a także możliwość sterowania muzyką. Znacząca większość smartwatchy na smartfony z Anroidem działa dzięki zmodyfikowanemu systemowi WearOS.

Modeli smartwatchów jest obecnie setki. Najbardziej znane i cenione (przez wielu uważane za najlepsze dostępne smartwatche) są Apple Watche, natomiast wybór jest ogromny i, jeśli nie mamy telefonu z iOS-em czy nie dysponujemy tak dużym budżetem, wciąż mamy wiele opcji. Warto wspomnieć o tym, że jeśli ktoś jest tradycjonalistą i preferuje bardziej klasyczny wygląd zegarka, dostępne są także tak zwane zegarki hybrydowe, które łączą ze sobą zarówno cechy tradycyjnego zegarka, jak i smartwatcha.

Przed zakupem smartwatcha warto szukać informacji na temat polecanych modeli na wiarygodnych portalach technologicznych, takich jak https://techpolska.pl/. Dzięki temu będzie się miało pewność, że nie straci się pieniędzy na słaby sprzęt, który później będzie tylko nienoszony leżał w szafie. Rozważając poszczególne opcje, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd i cenę, ale też parametry (zwłaszcza wytrzymałość baterii – są smartwatche, które trzeba ładować raz na dwa tygodnie, ale też takie, które wymagają ładowania codziennie).

Smartwatch jest użyteczny, ale nie niezbędny

Smartwatch może być bardzo użyteczny. Czy to do ćwiczeń, zmieniania piosenek podczas słuchania muzyki czy szybkiego sprawdzenia godziny bez wyciągania smartfona z kieszeni. Nie jest to jednak sprzęt niezbędny i można sobie bez problemu radzić bez niego.

Jeśli jednak jest się wielbicielem nowinek technologicznych i dysponuje się nieco większym budżetem (smartwatche można kupić już nawet za kilkadziesiąt złotych, ale są one ubogie w funkcje, kiepskiej jakości i szybko się rozładowują), warto się nad nim zastanowić.

Nie tylko będzie on świetnie prezentował się na nadgarstku (smartwatche występują w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach, tak więc każdy może wybrać coś, co będzie mu najlepiej odpowiadało wizualnie), ale też może okazać się pożyteczny w codziennym życiu.

Artykuł powstał we współpracy z portalem Tech Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here