logistyk

Logistyka to naprawdę przyszłościowe zajęcie. Jeżeli lubimy przedmioty ścisłe takie jak matematyka czy ekonomia to zdecydowanie powinniśmy zastanowić się nad wyborem właśnie tej branży jako swojej ścieżki zawodowej w przyszłości. Zapotrzebowanie na specjalistów w taj dziedzinie ciągle rośnie, a jeżeli spróbujesz to z pewnością nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego i stabilnego zatrudnienia. Na czym polega praca logistyka? Wygląda kwestia wynagrodzenia w tym zawodzie? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-logistyk/ 

Na czym polega praca logistyka?

Logistyka jest bardzo obszerną dziedziną. Najlepiej jest zapamiętać, że najważniejsza w logistyce jest reguła 7W. Oznacza ona: właściwy produkt, właściwy stan, właściwą ilość, właściwe miejsce, właściwy czas, właściwego klienta oraz właściwą cenę. Logistyka jest bowiem procesem planowania, realizowanie oraz kontrolowania przepływu surowców, materiałów, a także produktów z jednego punktu do drugiego. Logistyk jest osobą, która planuje każdy krok w swojej firmie. Dzięki temu wszystko przebiega w sposób sprawny, a także prawidłowe. Praca Logistyka może obejmować też zadania związane z obsługą klienta, prognozowanie pobytu, kontrolowaniem zapasów, przepływem informacji, realizacji zamówień, transportem i składowaniem, a także innymi czynnościami.

Ile jest w stanie zarobić logistyk?

To Ile zarobimy, zależy w dużej mierze od kilku czynników. Wpływ na nasze wynagrodzenie ma przede wszystkim miejsce pracy, wielkość naszej firmy, ilość towaru, w którą Sprzedajemy, a także Miasto, w którym nasza firma się znajduje. Zarobki osoby, która jest zatrudniona na takim stanowisku wynoszą średnio około 2600 zł netto w skali miesiąca. Musimy jednak pamiętać, że mamy naprawdę sporo możliwości awansu. Awansować możemy na przykład na specjalistę z zakresu logistyki, kierownika spedycyjnego, a także osobę, która pełni różne inne funkcje.

Po awansie, oczywiście rosną nasze zarobki. Automatycznie przechodzimy na kwoty wynoszące około 4500 zł miesięcznie. Pnąc się dalej w górę możemy bez przeszkód, a przy okazji zarabiać kwoty wyższe, które wynoszą nawet 6000 zł miesięcznie. Oczywiście, im więcej pracy wkładamy swoje obowiązki oraz im wyżej będziemy chcieli dojść, tym więcej zarobimy. Taka zasada tyczy się każdej profesji. Nie ma co tracić czasu, trzeba zabierać się do działania!

Zobacz też: http://www.gdansk4u.pl/logistyk-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here