Czym są akrylowe paznokcie

Trendy w manicure od kilku sezonów lansują przede wszystkim paznokcie hybrydowe. Warto jednak pamiętać, że hybrydy nie są jedyną opcją stylizacji paznokci. Piękne efekty osiągnie się również, sięgając po akryl do paznokci. Czym on jednak jest i jakie rezultaty osiągnie się, nakładając go?

Czym jest akryl do paznokci?

Akryl to materiał, który od lat wykorzystywany jest przez branżę stylizacji paznokci. Jest on polimerem wytwarzanym z kwasu akrylowego i metakrylowego. Oznacza to, że akryl to połączenie proszku akrylowego z płynem. Jest on jedną z najskuteczniejszych metod przedłużania paznokci. Aby przedłużyć nim płytkę, niepotrzebna jest lampa UV czy też inne narzędzia. Co ważne, akryl do paznokci jest bardzo trwały, solidny, odporny na uszkodzenia. W stylizacji paznokci wykorzystywany jest od lat 50. XX wieku, kiedy to amerykański dentysta Fred Slack użył masy do rekonstrukcji uszkodzonego paznokcia.

akryl

Jak wykonać manicure akrylowy?

Manicure akrylowy jest tym trudniejszym do wykonania niż hybrydowy. To, dlatego wiele pań decyduje się na wykonanie go w profesjonalnym gabinecie. Jednak ten typ manicure można też wykonać samodzielnie, w domu. W tym celu na perfumeria.pl/collections/zele-i-akryle należy kupić specjalny akryl do paznokci. Oprócz niego konieczne trzeba też posiadać odtłuszczający preparat, primer, pilnik do matowienia i nadawania kształty, szablony służące do przedłużania paznokci, specjalny pędzel do akrylu i drugi do odpylania. Akcesoria te pomogą w wykonaniu akrylowych paznokci w domowym zaciszu.

Pierwszym krokiem manicure akrylowego jest dokładne wyczyszczenie, wymoczenie i osuszenie naturalnej płytki paznokci. Kolejny etap to wycięcie skórek i nadanie paznokciom jednakowej długości. Tak przygotowane paznokcie można zmatowić pilnikiem o gradacji 180/240, po czym nałożyć na nie primer. Masę akrylową nakłada się na płytkę lub tips/szablon za pomocą pędzelka – ten należy czyścić po każdym użyciu. Nałożony akryl poleruje się i dopiero wtedy można zająć się zdobieniami i nakładaniem koloru. Na masę akrylową można nałożyć zarówno tradycyjny lakier, jak i ten hybrydowy.

lakiery

Jak pielęgnować paznokcie akrylowe?

Manicure akrylowy jest tym trwałym, solidnym i odpornym na uszkodzenia, jeśli jednak nie będzie się o niego odpowiednio dbać, to może pękać i odpadać. Pielęgnacja akrylu na paznokciach wymaga uzupełniania go lub wymieniania co 2-3 tygodnie. Dbać należy również o to, aby pod akryl nie podeszło powietrze lub woda, ponieważ może to doprowadzić do zakażenia płytki paznokcia. Takiego powikłania uniknie się, myjąc dokładnie dłonie, specjalną szczoteczką i osuszając je. Ważne jest również wykonywanie wszystkich prac domowych w zabezpieczających rękawiczkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here