Jest jedną z najpopularniejszych kasz, jakie pojawiają się na polskim rynku. Przy odrobinie pomysłowości, każdy z nas wyczaruje z niej smaczne, pożywne i zdrowe danie. Kasza jaglana to wyborny smak, ogromna wartość odżywcza oraz nieograniczone wręcz możliwości wykorzystania tego składnika w kuchni. Zdrowa dieta, dzięki tej kaszy, z pewnością nabierze wyjątkowego charakteru. Jakie dania można wyczarować z tego produktu? Oto przepisy na potrawy, które już teraz mogą się pochwalić szerokim gronem sympatyków zdrowej kuchni.
Wśród specjałów, które cieszą się wielką popularnością, coraz ważniejszą rolę odgrywają kotleciki i pulpeciki przygotowane właśnie z kaszy jaglanej. Przepisy na nie można znaleźć bez problemów w wielu książkach kucharskich oraz na tych portalach internetowych, które poświęcone są zdrowej diecie i sztuce kulinarnej. Kaszę jaglaną można także przemienić w wyborne placki, w których mogą się pojawić takie dodatki, jak ciecierzyca lub szpinak. Kasza ta może się też sprawdzić w roli farszu do pierogów oraz lub zapiekanych warzyw. Nie brak też pomysłów na smaczne i pożywne zupy, jak np. zupa kukurydziana z kaszą jaglaną czy krupnik jaglany.
Kasza jaglana to jednocześnie idealny składnik dla tych, którym marzy się zdrowa dieta, choć nie potrafią zrezygnować ze słodyczy i deserów. Z tej kaszy można przecież wyczarować takie przysmaki, jak budyń czekoladowy czy jaglanka z owocami.

www.rebeliakultury.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here