Dlaczego w zdrowej diecie nie powinno zabraknąć kaszy?

Kasza jest jednym z podstawowych elementów wielu diet. Posiada ona bardzo wiele przydatnych składników oraz idealnie wpisuje się w różnego rodzaju diety. Kasz nawet w małej ilości jedzonej regularnie nie powinno zabraknąć w naszej diecie z kilku powodów. Poniżej prezentujemy, dlaczego warto uwzględniać kasze w naszej diecie oraz dlaczego nie powinniśmy z niej rezygnować.

Błonnik, trawienie i lekkostrawność

Pierwszym powodem, dla którego nie powinno w naszej zdrowej diecie zabraknąć kaszy to jej lekkostrawność oraz dobre trawienie. Kasze posiadają dużo błonnika, który przyczynia się do lepszego trawienia posiłku. Najwięcej jest go w pęczaku oraz kaszy gryczanej. Dzięki temu naszemu organizmowi łatwiej jest ją przyswoić i nie jest obciążająca dla niego. Kasze to również produkty o niskim indeksie glikemicznym. Oznacza to, że stopniowo uwalnia ona węglowodany. To z kolei przekłada się na brak skoku cukru we krwi i gwałtownego spadku, który zaowocuje brakiem energii. Kasze są też sycące i zapewniają przez długi czas uczucie sytości, dzięki czemu np. nie podjadamy i łatwiej jest nam tolerować diety.

Witaminy i substancje odżywcze

Kasze to również przede wszystkim bardzo szerokie właściwości odżywcze. Zapewniają one naszemu organizmowi wielu potrzebnych substancji. W kaszach znajdziemy witaminy z grupy B, żelazo, potas i cynk. Dzięki temu możemy zminimalizować rozdrażnienie i poprawić naszą koncentrację. Zawierają też cenne białko. Skrobia będąca składnikiem kasz powoli rozkłada się, co umożliwia efektywne przyswajanie przez organizm, co następnie oznacza, że jest produktem wysokiej wartości energetycznej. Ważnym plusem kasz jest fakt, że są to w pełni naturalne i nieprzetworzone produkty. Dzięki temu nie znajdziemy w nich sztucznych substancji czy chemicznych poprawiaczy smaku. Kasza jest w 100% naturalna, co jest jej wielkim atutem.

Witaminy i substancje odżywcze

Łatwość zakupu i użycia

Bardzo ważnym elementem, który jest korzyścią kasz, jest jej łatwa dostępność. Na rynku kupimy bez większego problemu wiele rodzajów kaszy. Będziemy mogli ją też łatwo przechowywać oraz nie będziemy musieli wkładać wiele sił w przygotowanie z niej dań. Taka praktyczna korzyść jest bardzo przydatna, kiedy prowadzimy skomplikowane diety, w których występuje wiele składników, które trzeba przechować w odpowiedni sposób lub odpowiednio obrabiać. Kasza jest też bardzo tania i nienadszarpnie naszego portfela. Do jej przygotowania wystarczy 20 minut, a długi okres spożycia nie wymaga specjalnego traktowania. Kasza jest bardzo często wykorzystywana przez catering dietetyczny w Krakowie. Dieta pudełkowa zawierająca kasze jest również chętnie polecana, co świadczy najlepiej o jej korzystnych właściwościach. Jest to wręcz pospolity produkt, ale jeśli firma cateringowa używa jej do swoich dań, oznacza to, że dieta pudełkowa jest warta uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here