Na czym polega zabieg liposukcji?

Znasz to uczucie, kiedy mimo stosowania różnych diet i systematycznych ćwiczeń, na Twoim ciele wciąż znajduje się niechciany tłuszcz? Wbrew pozorom pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej wcale nie jest łatwym zadaniem. Choć zazwyczaj na początku stosowania zdrowszego trybu życia kilogramy szybko lecą w dół, to z czasem jest coraz trudniej. Dlatego wiele osób decyduje się na wykonanie liposukcji, która jest dużym wsparciem w walce o piękną sylwetkę. Mimo to wciąż krąży o niej wiele mitów, które warto obalić.

Czy każdy może zdecydować się na odsysanie tłuszczu?

Choć dobrze wykonana liposukcja jest bezpiecznym zabiegiem i obecnie istnieje sporo różnych rodzajów tego zabiegu, nie dla wszystkich będzie ona odpowiednim rozwiązaniem. Przede wszystkim nie powinny z niej korzystać osoby, które zmagają się ze sporą nadwagą, ponieważ przykładowo odsysanie tłuszczu z brzucha może prowadzić do wstrząsu, jeśli ktoś za jednym razem pozbędzie się zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej.

Warto też zwrócić uwagę na to, czy lekarz przed zabiegiem przeprowadza z pacjentem specjalny wywiad oraz zleca wykonanie podstawowych badań. Jest to bardzo ważny etap zabiegu, ponieważ w dużej mierze decyduje o tym, czy nie pojawią się żadne komplikacje.

Z których partii ciała można usunąć tłuszcz?

Liposukcja jest bardzo popularna nie tylko z powodu skuteczności, ale też dlatego, że można ją wykonać praktycznie na dowolnej części ciała. Mimo to ludzie często trwają w błędnym przekonaniu, że odsysanie tłuszczu z brzucha albo z ud to jedyne dostępne możliwości. W rzeczywistości często wybierana jest także liposukcja podbródka, który jest jedną z najbardziej widocznych partii ciała i źródłem wielu kompleksów. Dzięki temu odsysanie tłuszczu stwarza ogromne możliwości modelowania sylwetki.

Czy zabieg liposukcji jest bolesny?

Jako że pozbywanie się tłuszczu za pomocą liposukcji jest inwazyjnym zabiegiem, ponieważ polega na nacięciu skóry i wprowadzeniu do ciała specjalnych tępych igieł, pacjent zazwyczaj zostaje znieczulony. Dzięki temu nie odczuwa żadnego dyskomfortu podczas operacji. Nieco inaczej jednak wygląda rekonwalescencja. Ten proces w dużej mierze zależy od organizmu każdego człowieka, dlatego ciężko jednoznacznie stwierdzić, ile czasu potrwa i czy będzie bolesny. Nie bez znaczenia jest także partia ciała, na której przeprowadzany jest zabieg — liposukcja podbródka będzie się nieco różniła od odsysania tłuszczu z brzucha. Po zabiegu możliwe jest odczuwanie dyskomfortu albo bólu, ale nie trzeba się tym przejmować, jeśli przebywa się pod opieką lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here