Masowa emigracja Polaków na Wyspy Brytyjskie wynika z dość jasnych przyczyn, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Łatwość w znalezieniu zatrudnienia, dobra płaca, socjalne benefity i szerokie spektrum możliwości sprawiają, że życie w Zjednoczonym Królestwie jest po prostu wygodniejsze. Ale to nie wszystko, co czeka Cię po przekroczeniu Kanału La Manche. Poznaj kilka absurdalnych powodów, dlaczego warto odwiedzić Anglię i poznać jej mieszkańców.

Czerwone światło jak zielone

Możesz przejść na czerwonym świetle nie wzbudzając morderczych instynktów w kierowcach. Nikt nie zatrąbi, nie wystawi środkowego palca, nie przejedzie Ci po stopie. Kierowcy nie tylko zwolnią, ale wręcz zatrzymają się, by umożliwić Ci bezpiecznie przedostanie się na drugą stronę ulicy. Choć zapewne znajdziesz setki lepszych odpowiedzi na pytanie dlaczego warto odpowiedzić Anglię, kulturalny stosunek kierowców do pieszych to prawdziwy ewenement na światową skalę.

Imprezy kontrolowane

Nie będziesz zarywać nocy przez imprezowanie. Po północy trudno spotkać czynny pub, bar czy inny przybytek, w którym można biesiadować do rana. Sami Anglicy niechętnie biorą udział w całonocnych imprezach, a jeśli mają w planach wyjście na drinka, robią to od razu po pracy. Przy okazji odkryjesz specyficzne hobby – trzymanie kufla piwa w pozycji stojącej. Anglicy, zwłaszcza podczas oglądania meczu, potrafią przez długi czas stać, dzierżąc w dłoni ulubione piwo. Natomiast jedzenie w pubie jest totalnie passé, chyba że trafisz tam w godzinach lunchu. Dlaczego warto zatem odwiedzić Anglię? Choćby po to, by poczuć niepowtarzalny klimat tamtejszych pubów, gdzie najlepsza zabawa kończy się przed północą.

Dwa krany w standardzie

Już nigdy nie pomylisz się, odkręcając niewłaściwy kurek z wodą. W angielskich umywalkach masz do wyboru dwa osobne krany – jeden z zimną, a drugi z gorącą wodą. Co prawda stwarza to problemy podczas codziennego mycia, jednak dzięki temu zahartujesz swoją skórę i sprawdzisz jej wytrzymałość.

Piknik o każdej porze

Możesz przesiadywać godzinami w parku i nikt nie powie, że się obijasz. Całodniowe piknikowanie to niemal narodowy sport Anglików i ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu. Poza tym, wypoczynek na świeżym powietrzu dotlenia organizm, więc wyjdzie Ci to na zdrowie! Jeśli zatem lubisz biesiadować i cenisz sobie swobodny styl życia, już wiesz, dlaczego warto odwiedzić Anglię.

Porządek musi być

Nikt nie wepchnie się przed Ciebie bez kolejki. Anglicy z iście żołnierską dyscypliną wymagają porządku i sami go przestrzegają. Ustawiają się w kilometrowe kolejki niemal zawsze i wszędzie – od sklepów, przez poczekalnię u lekarza i budki telefoniczne, po imprezy sportowe. To doskonały trening an(g)ielskiej cierpliwości i okazja do zawierania obiecujących znajomości.

Oczywiście jest znacznie więcej atrakcji, dla których warto zwiedzić Anglię i zmierzyć się z tamtejszą kulturą. Które z nich są mitami powielanymi przez turystów, a które w istocie należą do typowo angielskich przywar? Najlepiej przekonaj się o tym osobiście!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here