Wszyscy pragniemy być zdrowi i marzeniem każdego jest, by przez sto lat nie czuć żadnych dolegliwości chorobowych, a po setce położyć się i umrzeć. Śmierć jest nieuniknionym etapem życia, kto przyszedł na świat musi również z niego odejść, lecz wszyscy wolelibyśmy później, niż wcześniej. By żyć w zdrowiu do setki trzeba pamiętać, że kondycja jest najważniejsza i za wszelką cenę nie można dopuścić do rdzewienia organizmu.
Organizm człowieka rdzewieje, gdy poddajemy się zbyt dużej ilości wypoczynku. Tracimy wówczas jakąkolwiek kondycję, wykonywanie większych prac sprawia nam trudność, a szybszy krok powoduje wzmożoną pracę serca i niewspółmierne zmęczenie w stosunku do wysiłku.
Wypoczynek jest wskazany i bardzo potrzebny dla człowieka, lecz stosowany racjonalnie, czyli tak by nie zabierał, lub chociażby ograniczał naszej kondycji.
Siedzący tryb życia i pracy, to również jeden ze sposobów na zatracenie kondycji, czyli takiej sprawności naszego organizmu, jaką byśmy sobie życzyli mieć.
W jednym i drugim przypadku, by zabezpieczyć nasz organizm przed rdzewieniem i utratą kondycji niezbędne są zmiany, które musimy wprowadzić, by dożyć wspomnianej setki.
Głównym działaniem będzie wprowadzenie większej ilości ruchu do naszego codziennego funkcjonowania.
Dla osób zbyt rozkoszujących się wypoczynkiem najwłaściwszym będzie dla dobra organizmu – całkowita zmiana trybu życia i wypośrodkowanie czasu przeznaczonego na działania i odpoczynku.

www.tuts.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here