Polskie krajobrazy mogą zachwycać, a wyprawy po nieco mniej znanych zakątkach Polski każdemu z nas mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Gdzie szukać przygód? Dla tych, którym marzą się spotkania z pięknymi zabytkami i światem przyrody, idealnym kierunkiem wycieczki może się okazać Dolina Drwęcy. Jakie atrakcje turystyczne czekają na jej terenie?

Dolina Drwęcy to wspaniała rzeka, która cieszy się wielkim powodzeniem wśród miłośników sportów wodnych. Kajakarze chętnie urządzają tu swe spływy, a takie wycieczki dostarczają im niezapomnianych wrażeń. Dolina tej rzeki zachwyci jednak i tych, którzy stawiają na piesze wędrówki oraz tych, którzy chcą zwiedzać ciekawe miasta. I na nich czekają tu wspaniałe atrakcje turystyczne, często związane z Krzyżakami i ich działalnością. Gdzie warto się wybrać?
Jednym z tych miast, których w trakcie wycieczki Doliną Drwęcy nie można pominąć, jest Brodnica. Dumą tego miasta są zabytki zamku krzyżackiego oraz ciekawa placówka muzealna. Dzięki niej każdy z nas może w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę na temat tej części Polski oraz burzliwych stosunków pomiędzy Polską a Zakonem Krzyżackim. Wielkim przeżyciem dla każdego miłośnika historii będzie też wizyta na zamku w Gołubiu – Dobrzyniu. To kolejna pamiątka po Krzyżakach, która do dziś skutecznie przyciąga uwagę. Co ciekawe zabytek ten utracił swe obronne cechy, zatem jego zwiedzenie jest wielką atrakcją i dla miłośników średniowiecza, i dla tych, którzy w czasie wycieczek po Polsce szukają ciekawych przykładów architektury renesansowej. W Dolinie Drwęcy czeka też Lidzbark, którego wielkim skarbem jest ciekawe Muzeum Pożarnictwa.

www.innebrzmienia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here