powiększone wargi sromowe

Kobiety mające kłopoty ze za dużymi wargami sromowymi potrafią mieć wiele niekoniecznie przyjemnych choroby połączonych z normalnym życiem. Problematyczna może być nie tylko jazda na rowerze, jednak chociażby noszenie obcisłej bielizny. Oczywiście taki stan oddziałuje też na życie seksualne, niejednokrotnie kobiety niezwykle się wstydzą własnego projektu oraz po prostu zaprzestają jakiejkolwiek pracy w tym zakresie. Jak się okazuje, pewne właścicielki powiększonych warg sromowych chociażby nie mają świadomości tego, iż tenże temat ich dotyczy, i tym dużo nie wiedzą, iż dziś potrafią sobie w każdy sposób pomóc.

Jak powinny wyglądać wargi sromowe

Wargi sromowe potrafią być bardzo odmienny kształt oraz rozmiary. Czasami zdarza się natomiast, iż są one bardzo przerośnięte, co może bardzo przeszkadzać w normalnym życiu. Wargi mniejsze otaczają wprowadzenie do pochwy, są pozbawione gruczołów potowych. Wykonane są z cienkiej powłoki skóry, zawierającej zwiększoną ilość melatoniny. Specjaliści uważają, iż przerost tychże warg ma miejsce wówczas, jeśli ich długość pomiędzy podstawą a krawędzią przekracza 4 cm.

powiększone wargi sromowe a labioplastyka

Jak można sobie poradzić ze za dużymi wargami

Jeszcze do niedawna medycyna nie oferowała specjalnie wiele dla kobiet, jakie były kłopoty z wielkością warg sromowych. Obecnie jeszcze częściej odbywa się zabiegi labioplastyki, polegające na zmianie kształtu tychże czynników organów rodnych. Wielu osobom, zwłaszcza takim, które nie miały styczności z tym kłopotem, może się to wydawać fanaberią. Jednak dla wielkiej ilości kobiet zabieg tenże staje się szansą na przeciętne życie oraz powrót do robienia rzeczy, z których poprzez swój wygląd musiały zrezygnować. Niejednokrotnie przeprowadzane są zabiegi ograniczenia warg zewnętrznych oraz wewnętrznych. W wypadku warg mniejszych nadmiar skóry i tkanek wewnętrznych jest usuwany, a resztę modeluje się w celu nadania właściwego kształtu. Podobnie jest przy wargach większych, tu również przeprowadzana jest redukcja nadmiaru tkanki oraz modelowanie. Odwrotna sytuacja występuje, jeśli wargi z pewnego powodu potrzebują powiększenia. Przy takim sposobie ich wnętrze zajmuje się tkanką tłuszczową, pobraną z stron pępka, czy kwasem hialuronowym.

Jak wygląda zabieg labioplastyki

Sam zabieg labioplastyki jest niewielki oraz mało inwazyjny, niejednokrotnie daje się go w tak zwanej chirurgii jednego dnia. Zależnie od skomplikowania wykonywanych zmian może trwać od 30 do 120 minut. W części wypadków wiąże się znieczulenie miejscowe, w pewnych wypadkach oraz na życzenie pacjentki może same być wykorzystane znieczulenie ogólne. Procedura umożliwia tu na wykorzystanie również klasycznych cięć chirurgicznych, jak i zmniejszającego inwazyjność lasera. Z zasady już parę godzin po zakończeniu pacjentka może opuścić klinikę, przez kolejne dni niezbędne jest unikanie przeciążeń oraz wypoczynek. Niezwykle istotne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu, jaki winien rozpocząć się od kompleksowego analizowania lekarskiego. W wypadku pojawienia się pewien przeciwwskazań, na przykład dolegliwości lub ciąży, należy go przełożyć. Zabiegi labioplastyki w pewnych wypadkach potrafią być dokonane w ramach publicznej służby zdrowia, natomiast w części wypadków należy za nie zapłacić. Ceny zależnie od miejscowości oraz zakresu wynoszą od 3 do chociażby 5 tysięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here