Farbowanie włosów żółtą bibułą

Na farbowanie włosów nie ma jednego, ściśle określonego sposobu czy metody, które byłyby prawidłowe. I całe szczęście, ponieważ dzięki temu możliwe jest szerokie spektrum najróżniejszych sposobów.
Jedną z mniej znanych metod jest farbowanie włosów żółtą bibułą. Może się wdawać to niektórym nieco zaskakujące, jednak sposób jest dobry ja każdy inny. Ponadto – jest mniej drastyczny dla włosów. Bibuła bowiem nie niszczy włosów tak jak farba o mocno chemicznym składzie, do wyboru jest cała masa najróżniejszych kolorów, a co więcej – jest naprawdę niedroga. Jeśli chcesz więc podczas wakacyjnego wypadu nieco zaszaleć, możesz spokojnie wybrać właśnie tę metodę.
Farbowanie włosów żółtą bibułą jest alternatywą da wszystkich osób, którzy chcą posiadać włosy w kolorze blond. Sposób jest naprawdę banalny, a sama technika nie sprawia absolutnie nikomu najmniejszych problemów. Jest to sposób znany szczególnie przez mamy i stosowany w przypadku zbaw choinkowych czy andrzejkowych w szkole swoich pociech. Jeśli kolor wydaje ci się zbyt intensywny, wystarczy, że umyjesz włosy.
Wiemy już, że to całkowicie bezpieczna metoda, a efekt nie jest zbyt trwały. Jeśli to cię przekonało, dowiesz się teraz, w jaki sposób najprościej można przeprowadzić takie farbowanie włosów żółtą bibułą. Najlepiej zakupioną bibułę pociąć na kawałki średniej szerokości, a następnie lekko namoczyć nawinąć na włosy. Tak nałożony specyfik należy potrzymać na włosach przez dłuższą chwilę, najlepiej przez kilka minut. Dalej trzeba już tylko poczekać, aż włosy wyschną.
Trzeba jedynie zawsze pamiętać, że tego typu farbowanie powinno być wykonywane na suchych kosmykach. Powód jest bardzo prozaiczny – jeśli owiniesz bibułą mokre włosy, możesz nie uzyskać pożądanego efektu, a kolor będzie znacznie słabszy. Inna zasada związana z farbowaniem za pomocą bibuły jest prosta: im dłużej trzymasz bibułę na włosach, tym kolor będzie intensywniejszy.

www.twardyszparag.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here