Forza Horizon w nowej, czwartej odsłonie

Są takie gry komputerowe, które dosłownie wgniatają w fotel, nie pozwalają myśleć o niczym innym, bo poświęcamy im 100 procent uwagi. Tak się dzieje, gdy gramy w Forza Horizon 4, czyli w czwartą już odsłonę gier wyścigowych z otwartym światem. Dajmy się ponieść prędkości i emocjom!

Nowa odsłona Forza Horizon!

Forza Horizon 4 dostępna jest na platformy PC i XONE – tym razem przenosi nas do Wielkiej Brytanii, a tam czeka nas zażarta walka o zwycięstwo. Do dyspozycji mamy ponad czterysta pięćdziesiąt samochodów, więc możemy być pewni, że gra pochłonie nas na długie godziny. Tak samo, jak w poprzednich częściach, mamy do dyspozycji rozległy, otwarty świat. Przypomnijmy, że wcześniej ekscytowaliśmy się widokami amerykańskiego Kolorado, później wybrzeża Morza Śródziemnego, a ostatnio spędziliśmy trochę czasu w upalnej i pięknej Australii. Teraz – jak już wspomnieliśmy – całkowicie zmieniamy klimat i ruszamy na Wyspy Brytyjskie, by je podbić i zostać gwiazdą wyścigowych zawodów.

Forza Horizon 4 – zyskujemy jeszcze więcej

Nowa część to nowe możliwości, co szczególnie widać po najobszerniejszym ze wszystkich dotychczasowych odsłonach cyklu – garażu. Mamy więc do dyspozycji 450 aut od ponad 100 producentów. W toku gry będziemy je kolekcjonować, modyfikować i ulepszać, ażeby nie tylko pasowały do konkretnych dyscyplin, ale i warunków, które panują na drodze. Gra jest bardzo różnorodna, bo klasyczne wyścigi to jedno, ale mamy też mnóstwo innych ciekawych konkurencji, jak próby czasowe czy widowiskowe eventy. Możemy również zmieniać wygląd wirtualnego kierowcy, co wzbogaca rozrywkę.

Jakie wymagania sprzętowe

Zmienne warunki – lepsza rozrywka

Bardzo obiecująco wygląda też mechanika rozgrywki, czego dowodem są zmieniające się pory roku – i to co tydzień. Wpływają więc zarówno na pogodę, długość dnia i nocy, jak i przebieg trasy oraz panujących na niej warunkach. Musimy więc się dostosować do tego, co zastaniemy na torze. Jak będzie zima czy jesień, musimy bardziej uważać, by nie wypaść z mokrej, śliskiej drogi. Z drugiej strony, zima to też lód i zamarznięte jeziora, przez które można zrobić sobie skrót, by szybciej zameldować się na mecie.

Samemu i z ekipą

W Forzę Horizon 4 można grać na wiele sposobów – samemu, gdy nie mamy z kim, ale i w towarzystwie znajomych, także w ramach internetowego trybu multiplayer Horizon Life. Co ciekawe, wprowadzono bardzo ciekawą nowość w grze – stałą obecność na serwerze innych graczy, czyli praktycznie każdą aktywność wykonamy teraz w trybie współpracy bądź konkurując z graczami, a nie jak było wcześniej – ze sztuczną inteligencją.

Forza Horizon 4 - zyskujemy jeszcze więcej

Jakie wymagania sprzętowe?

Chcąc pograć bez żadnych zakłóceń w Forzę Horizon 4, powinniśmy mieć solidny komputer z rekomendowanym procesorem Intel Core i7, pamięci 12 GB RAM, kartę graficzną 4 GB GeForce GTX 970 (a nawet lepszą) i Windows 10 64-bit. Minimalne zaś wymagania to Intel Core i5, 8 GB RAM oraz karta graficzna 1 GB GeForce GTX.

Jeśli kochamy gry wyścigowe, ale takie z najwyższej półki, to bez wątpienia Forza Horizon 4 przypadnie nam do gustu. Znając wcześniejsze serie, wiemy, czego się spodziewać, lecz teraz dostajemy jeszcze więcej, co tym bardziej powinno zachęcić do kupna tej gry!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here