Gdzie szukać taniego OC/AC?

Planujesz zakup pierwszego lub nowego samochodu? A może rozważasz zmianę towarzystwa ubezpieczeniowego, bo w obecnym płacisz zbyt wiele lub nie masz udogodnień, z których korzystają Twoi znajomi ubezpieczeni u konkurencji? Sprawdź, gdzie możesz szukać atrakcyjnych ofert OC/AC. Przekonaj się też, co zrobić, by uzyskać dodatkowe zniżki i w efekcie dodatkowe pomniejszyć cenę składki.

Poszukiwania OC/AC w internecie

Internet to obecnie centrum życia nowoczesnego człowieka. Tu pracuje, robi zakupy, odpoczywa i nawiązuje nowe znajomości. Nic dziwnego, że kiedy przychodzi o wyboru nowej oferty ubezpieczeniowej, także sprawdzą się zasoby internetu.

Najwięcej informacji o konkretnych ubezpieczeniach komunikacyjnych bez wątpienia znajdziesz na stronach internetowych firm ubezpieczeniowych. Ponieważ jednak jest ich dużo, aby zyskać rzetelne porównanie, na poszukiwania musiałbyś poświęcić wiele godzin. Z pomocą przychodzą dwa rozwiązania:

– porównywarka ubezpieczeń, zwana także kalkulatorem, w której umieszczasz dane dotyczące siebie i samochodu. W kilka sekund otrzymujesz wyniki dopasowane do Twoich oczekiwań i ustawione od najtańszej do najdroższej, a co za tym idzie od najmniejszego do największego zakresu. Ponieważ kalkulator OC pozwala łatwo porównać dostępne na rynku oferty ubezpieczeń, znacząco skraca się czas, który poświęciłbyś na wchodzenie na każdą ze stron z osobna. Zamiast tego możesz spędzić wieczór z ukochaną osobą lub obejrzeć film,

O czym warto wiedzieć, by płacić za OC/AC mniej

– tematyczne rankingi ubezpieczeń, w których znajdziesz nie tylko zakresy i ceny, ale również krótkie charakterystyki polis. Rankingi tego typu, np. dla młodych kierowców lub pakietu OC/AC, tworzone są regularnie, sezonowo. Oznacza to dla Ciebie zawsze aktualne dane z danego okresu.

Poszukiwania OC/AC na żywo

Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnego szukania informacji, możesz zasięgnąć języka wśród znajomych, którzy są zadowoleni ze swojej polisy OC/AC. Weź pod uwagę ich sytuację życiową i historię jazdy, bo być może dostali atrakcyjną cenę z uwagi na wiele zniżek, które Tobie nie przysługują. Koniecznie zapytaj znajomych, jakie udogodnienia gwarantuje ich ubezpieczyciel. Jeśli często wyjeżdżasz za granicę, zainteresuje Cię darmowa Zielona Karta. Z kolei obawę o utratę zniżek w razie kolizji zlikwiduje ochrona zniżek.

Poszukiwania OC/AC na żywo

Po rozmowach z bliskimi wytypuj trzy towarzystwa, które dają kierowcom takim jak Ty – np. młodym lub posiadającym stary samochód – najkorzystniejsze warunki. Odwiedź placówki i porozmawiaj z konsultantami. Powiedz, czego oczekujesz od polisy OC/AC, by przekonać się, co ubezpieczyciel może Ci zaproponować. Wybierz najlepszą ofertę.

O czym warto wiedzieć, by płacić za OC/AC mniej?

Czy wiesz, że korzystnym rozwiązaniem finansowym może być wykupienie ubezpieczenia OC/AC w firmie prowadzonej przez Twój bank lub współpracującej z nim? Często dla stałych klientów przygotowywane są spore upusty cenowe.

Bywa, że użyteczna okazuje się karta kredytowa. Jeśli wykupiłeś ubezpieczenie w firmie współpracującej z bankiem, za opłacenie składki kartą kredytową możesz otrzymać rabat. Pamiętaj tylko, by spłacić dług w terminie, inaczej okaże się, że wcale nie oszczędzisz, a być może jeszcze przepłacisz.

Sposobem na obniżenie składki OC/AC jest też zapłacenie całej kwoty z góry. Kiedy rozkładasz ją na raty, na pewno łatwiej Ci wygospodarowywać pieniądze na bieżąco. Niestety w ten sposób płacisz za okres rozliczeniowy więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here