Odżywki do rzęs są coraz popularniejsze, ponieważ to odpowiedź na najważniejszą potrzebę kobiet – potrzebę bycia piękną. Jak je stosować, aby uzyskać najlepsze efekty?

Jeszcze do niedawna zabiegi na rzęsy miały przede wszystkim upiększać – wydłużać, zagęszczać, przyciemniać, podkręcać. Za wszelką cenę. Bez względu na efekty uboczne. Dzisiaj coraz częściej mówimy o pielęgnacji, czyli dużo bardziej świadomej drodze do pięknych rzęs. Stajemy przed wyborem między sztucznymi rzęsami a dbaniem o naturalne włoski. Czy wybierzemy słusznie?

Właściwości odżywek do rzęs

Stosowanie odżywek do rzęs bezsprzecznie ma wiele zalet. To prosty sposób na przywrócenie im witalności, dostarczenie niezbędnych składników odżywczych i zapewnienie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Pomagają kompleksowo dbać o zdrowie rzęs.

To natomiast przekłada się na wygląd tych małych włosków. W końcu grube, długie i odporne na uszkodzenia włoski biorą się ze zdrowej i mocnej cebulki. Przy regularnym stosowaniu odżywki rzęsy są dłuższe, grubsze, ciemniejsze i bardziej błyszczące już po kilku tygodniach.

Jak aplikować odżywkę na rzęsy? Instrukcja krok po kroku

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, należy stosować odżywkę zgodnie z instrukcją. Nie zawsze znajdziemy ją na opakowaniu, ale to żaden problem. Każda odżywka do rzęs musi być aplikowana tak samo. Jak nakładać odżywkę na rzęsy?

1. Zrób dokładny demakijaż twarzy i oczu.
2. Oczyść i osusz powieki, aby ułatwić wchłanianie serum.
3. Zamocz cienki pędzelek w odżywce do rzęs.
4. Zaaplikuj produkt na linię rzęs – od wewnętrznego kącika.
5. Potwórz pkt 3 i nałóż serum również na dolne rzęsy.
6. Odczekaj chwilę aż odżywka wchłonie się w skórę.

Demakijaż – ważna sprawa

Dlaczego przed nałożeniem odżywki należy zrobić demakijaż? Pozostające na powiekach zanieczyszczenia sprawiają, że składniki aktywne serum mogą mieć trudność w przedostaniu się do cebulek rzęs. To oznacza, że odżywka może być nieefektywna, jeśli będziemy ją stosować na nieoczyszczone powieki. Bardzo ważne jest również, aby serum stosować wieczorem, bo to właśnie w trakcie snu zachodzą wszystkie intensywne procesy regeneracji i wzrostu rzęs.

Czy odżywkę nakłada się też na dolne rzęsy?

Oczywiście. Dobrze skomponowane serum działa tak samo skutecznie zarówno na górne, jak i dolne rzęsy. Dla naturalnego i bardzo wyrazistego efektu konieczne jest stosowanie odżywki na obie powieki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here