Gruzja to niezwykle piękny kraj. Dlatego nie ma co się dziwić, iż cieszy się tak dużą popularnością turystów z całej Europy. W tym oczywiście z Polski. Wycieczki do Gruzji z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Kraj ten oferuje bowiem wiele miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Wycieczkę w Gruzji zacząć należy od Kutaisi. To piękne miasto w zachodniej części kraju nad rzeką Rioni. Jest tu wiele wspaniałych zabytków, które z pewnością warte są zobaczenia. To co trzeba w tym mieście zobaczyć koniecznie to wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Katedra Bagrata oraz Monastyr Gelati.

Nie ma mowy o udanej wycieczce do Gruzji bez zobaczenia przynajmniej jednego ze skalnych miast. Dlatego Wardzia jest naturalnym miejscem, do którego należy się udać. Miasto stanowiło ochronę przed Mongołami. Mieściło ponad 6 tysięcy komnat, w tym salę tronową i kościół. Co więcej, posiadało bardzo zaawansowany system irygacyjny, który nawadniał pobliskie uprawy.

Podstawowym kierunkiem każdej wycieczki do Gruzji jest oczywiście stolica tego kraju Tbilisi. Oprócz przechadzki po starym mieście, gdzie cieszyć oko można urokliwymi uliczkami, z pewnością trzeba także zobaczyć starożytną twierdzę Narikala, która powstała w III wieku.

Kolejnym miejscem, do którego powinna udać się każda wycieczka jest Kaukaz. W pobliżu tego pasma górskiego znajduje się wiele urokliwych miasteczek. Jednym z nich jest Ushguli położone w górnej części Swanetii. Będąc w Gruzji na wycieczce nie można także ominąć takiego miejsca jak klasztor Cminda Sameba. To niezwykle urokliwe miejsce. Klasztor znajduje się niedaleko miejscowości Gergeti. Klasztor powstał w XIV wieku.

Warto wspomnieć jeszcze o takim miejscu jak Mccheta. To jedno z najstarszych miast w Gruzji, a jednocześnie dawna stolica tego kraju.To w tym mieście nadal mieści się siedziba gruzińskiego kościoła prawosławnego. Z pewnością warto w tym miejscu zobaczyć takie świątynie jak Sweti Cchoweli oraz Monastyrem Dżwari.

Gruzja to niezwykle piękny kraj. Jest w nim jeszcze o wiele więcej niezwykłych miejsc, które odwiedzić powinna każda wycieczka do Gruzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here