meble

Powstanie rysy na meblach to dosłownie lada moment. Jeżeli posiadacie w domu pieska czy kociaka to tym bardziej może być to dla was coś na porządku dziennym. Chwila nieuwagi i ryska jak malowana. Zdaje nam się wtedy, że wasz ukochany mebel nigdy już nie odzyska swojego blasku. Nie ma jednak co dramatyzować. Usunięcie rys na meblach przy pomocy domowych metod to zaledwie kilka sekund.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-usunac-rysy-na-meblach/

Jak usunąć rysy na meblach domowymi sposobami?

Tak naprawdę w dużej mierze zależy to od tego, jaki to rodzaj mebla oraz jak głęboka jest rysa. Jeśli jest ona bardzo głęboka, usunięcie jej domowymi metodami niestety będzie graniczyło z cudem. Wówczas konieczne będzie zeszlifowanie farby czy lakieru, zaszpachlowanie rysy i pomalowanie mebla na nowo specjalną farbą.

Fusy po kawie 

Fusy po kawie możemy wykorzystać na naprawdę wiele sposobów. Doskonale sprawdzą się one jako nawóz dla waszych kwiatów, jako peeling do ciała czy też środek do usuwania rys z mebli. 

Wystarczy, że weźmiecie patyczek do uszu w dłoń nałożysz troszkę fusów od kawy na rysę. Następnie odstawiacie fusy na kilka godzin, po upływie tego czasu zdejmujecie jego nadmiar. Kiedy efekty nie będą w stu procentach zadowalające, proces możecie powtórzyć.

Sok z cytryny

Kolejnym bardzo dobrym sposobem jest wykorzystanie soku z cytryny. Wystarczy, że zmieszamy go w proporcjach 1:1 z olejem i za pomocą szmatki bawełnianej potrzecie ryskę na meblu. Robicie tak do momentu, w którym przestanie być ona widoczna.

Kredki woskowe 

Popularna metoda to również wosk, a raczej kredki woskowe. Należy znaleźć kolor jak najbardziej podobny do oryginalnego, tak aby przejście nie było widoczne. Dzięki takim kredkom wypełnicie również głębsze rysy.

Zobacz też: http://www.gdansk4u.pl/jak-pielegnowac-skrzydlokwiat/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here