Jak widzą psy

Pies to bez wątpienia największy przyjaciel człowieka. To wierny i oddany towarzysz życia, który pozostaje z człowiekiem bez względu na jego status materialny o pozycję. Dla psa najważniejsza jest obecność człowieka i dotyk jego ciepłej dłoni. Zainteresowanie swojego pana i jego bliskość oraz chociaż krótka chwila zabawy to najlepsza nagroda dla psiego pupila.
Jeśli zdecydujemy się na obecność psiego przyjaciela w naszym życiu, musimy liczyć się z wielką odpowiedzialnością, jaka wiąże się z posiadaniem takiego zwierzaka.
Jednak jego bezwarunkowa miłość rekompensuje nam wszystkie niedogodności, jakie musimy znosić posiadając psiaka.
Ludzie posiadający takie czworonogi, często zastanawiają się, jak widzą psy i czy postrzegają świat podobnie, jak ich właściciele.
Okazuje się, że psiaki zamiast koloru fioletowego, błękitnego, zielonego, żółtego, pomarańczowego i czerwonego widzą ciemnoniebieski, jasnoniebieski, szary, jasnożółty, ciemnożółty i ciemnoszary.
Pies doskonale rozróżnia tylko dwa kolory niebieski i żółty. Więc jeśli chcesz sprawić zabawkę swojemu pupilowi, która sprawi mu wiele radości kup ją w kolorze żółtym, a na pewno pozostanie ona w kręgu jego zainteresowania.
To, jak widzą psy, zawsze pozostawało przedmiotem zainteresowań naukowców, którzy starali się zgłębić ten temat.
Wzrok psa jest bardzo wrażliwy na ruch i potrafi on wypatrzyć obiekt nawet z odległości kilometra. Ten sam obiekt, który pozostaje w bezruchu jest dla psa praktycznie niezauważalny.
Warto o tym pamiętać, gdy mamy do czynienia z niebezpiecznym i groźnym psem, który nie darzy nas pozytywnymi uczuciami.
Ze względu na swój sposób poruszania, pies zupełnie inaczej ogląda świat niż człowiek. Z jego perspektywy całe otoczenie nabiera zupełnie innego znaczenia.
To, jak widzi nasz pies interesuje nie tylko naukowców, ale i nas samych, ich właścicieli. My również pragniemy wiedzieć, jakie kolory są znane, a które zupełnie obce naszym pupilom.
Brązy, żółcie i wszelkie odcienie niebieskiego są bardzo dobrze rozróżniane przez psiaki, więc jeśli kupimy naszemu pupilowi ubranko w kolorze bardzo intensywnej żółci, to możemy mieć pewność, że na pewno zostanie zauważony przez wszystkie inne psy, co nie zawsze przynosi pozytywne efekty i może stać się przyczyną ataku jakiegoś obcego agresywnego psa.

www.4emotion.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here