sprzedawca

Praca sprzedawcy w naszym kraju jest niedoceniona. Osoba na stanowisku sprzedawcy codziennie musi w pracy być uśmiechnięta i pomocna. Dzisiaj przyjrzymy się temu, jak wygląda praca sprzedawcy. Jakimi umiejętnościami powinien cechować się dobry sprzedawca? Co należy do jego obowiązków? Jesteście ciekawi? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/praca-sprzedawcy-jak-wyglada-wymagania-i-obowiazki/ 

Kontakt z klientem to podstawa

Twoim obowiązkiem niezależnie od tego, czy będziemy sprzedawcami w sklepie spożywczy, odzieżowym czy jeszcze innym, będzie kontakt z klientem. Dobry sprzedawca powinien być osobą komunikatywną. Jest to niezwykle ważne, ponieważ musi być otwarty na potrzeby konsumentów. Co więcej musi być też osobą niezwykle empatyczną. To od sprzedawcy i jego podejścia do klienta będzie zależała ostateczna decyzja o zakupie lub jego braku. Komunikatywność, a także zdolności negocjacyjne są więc kluczowe na takim stanowisku.

Relacja sprzedawca-klient, czyli jak obsługiwać klienta

Stanowisko sprzedawcy, tak jak wielu innych profesji doczekało się swojego filmowego przedstawienia. W pewnym filmie możemy zobaczyć scenę, w której bohater grający sprzedawcę zostaje poproszony o zareklamowanie i sprzedaż długopisu.  Filmowy sprzedawca zwraca uwagę na funkcjonalność omawianego przedmiotu i tym samym udaje się mu przekonać klienta do jego zakupu. Może się wydawać dziwne, ale praca sprzedawcy właśnie tak wygląda. Język korzyści i poprawne posługiwanie się nim jest bardzo ważną częścią pracy sprzedawcy. Bez takiej zdolności trudno o sukcesy w handlu czy biznesie.

Transakcje handlowe i ekspozycja towarów

Kolejnym ważnym elementem w pracy handlowca jest przeprowadzanie transakcji handlowych. Znajomość obsługi kasy filialnej i terminali płatniczych to podstawa. Żyjemy w świecie, gdzie ,,ludzie kupują oczami’’. To właśnie dlatego ważne jest, aby sprzedawca zadbał o estetykę ekspozycji towarów. Nie chodzi tu o dbałość o czystość miejsca, w którym prezentowane są towary oraz produkty, ale również odpowiednie ich przedstawienie, w sposób taki, aby zaciekawić klienta i przyciągnąć jego uwagę.

Zobacz też: http://www.gdansk4u.pl/lekarz-jak-nim-zostac/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here