Jakie urządzenia się przydadzą podczas choroby Twojego maluszka

Jedną z największych trosk rodziców jest obawa o zdrowie swoich dzieci. Jest ona szczególnie silna kiedy maluszek choruje po raz pierwszy. Niestety na pewno zdarzy się chwila kiedy będziecie musieli użyć termometru, by sprawdzić czy wasze dziecko ma gorączkę czy nie. Na szczęście na rynku dostępnych jest kilka narzędzi, które pozwolą przyspieszyć wyzdrowienie dziecka. O nich przeczytasz poniżej.

Przeziębienie – czy jest się czego bać?

U małych dzieci, u których odporność nabyta dopiero się buduje, nawet z pozoru niegroźne objawy, jak katar, mogą przerodzić się w poważniejsze choroby. Jeśli dziecko nie ma gorączki spróbujmy domowych sposobów leczenia. Ale najpierw upewnijmy się, że maluszek nie gorączkuje. Nie polegajmy na swoim wrażeniu, ale użyjmy do tego odpowiedniego sprzętu. Warto podkreślić, że sama gorączka to nie choroba, a objaw choroby.

Rodzaje termometrów – jaki wybrać?

Precyzyjne pomiary temperatury ciała dziecka, dokonywane w regularnych odstępach, pozwolą ocenić, czy mały pacjent reaguje na podane lekarstwa. Ze względu na wiek i ruchliwość dziecka nie zaleca się stosowania termometrów szklanych, a już na pewno nie tych wypełnionych rtęcią. Dla najmłodszych dzieci ciekawym rozwiązaniem może okazać się termometr w smoczku. Jego wadą jest jednak to, że szybko przestanie być przydatny, kiedy dziecko podrośnie. Obecnie najpopularniejsze są termometry elektroniczne, które umieszcza się pod pachą. Ich zaletą jest niewysoka cena.

Rodzaje termometrów

Dużą popularność zyskują także elektroniczne termometry bezdotykowe. Dzięki sensorom działającym na podczerwień są w stanie dokonać pomiaru temperatury ciała człowieka z odległości nawet kilkunastu centymetrów. Kilka porad o tym, jak kupić dobry termometr bezdotykowy przeczytasz tutaj. Dzięki temu, że termometr jest bezdotykowy jest on bardzo higieniczny, i co ważne dla rodziców małych dzieci, pomiaru można dokonać tak, że dziecko nawet się nie zorientuje (co szczególnie ważne jest w nocy podczas snu). Skoro pomiar jest bezdotykowy, to śmiało, za pomocą takiego termometru, możemy zmierzyć np. temperaturę wody przed kąpielą. Taki termometr może służyć przez lata wszystkim członkom rodziny.

Inhalator i dziecko – czy to się w ogóle uda?

Inhalator to urządzenie, dzięki któremu lek w formie płynnej mgiełki (aerozolu) może dotrzeć bezpośrednio do płuc podczas wdechu. Im drobniejsze cząsteczki wytwarza inhalator, tym wziewy będą bardziej skuteczne. Współczesne sprzęty medyczne przeznaczone dla dzieci projektowane są tak, by nie tylko nie odstraszały małego pacjenta, ale by wręcz zachęcały go do podjęcia leczenia. Inhalatory dla najmłodszych mają piękne kolory i kształty (np. maskotek), wszystko po to, by zapewnić dziecku jak największy komfort. Warto także zwrócić uwagę na to, by inhalator pracował cicho.

Inhalator i dziecko

Aspirator – jaki wybrać?

Dla wielu osób obco brzmiące słowo: aspirator, nabierze znaczenia, gdy powiemy, że inaczej to medyczne urządzenie nazywano gruszką. Chodź wiele współczesnych aspiratorów nie przybiera już kształtu gruszki, zadanie, jakie mają do wykonania, jest to samo: oczyszczanie wydzieliny z nosków dzieci, szczególnie tych najmłodszych, które jeszcze same nie potrafią wydmuchać tej wydzieliny. Obecnie na rynku dostępne są aspiratory elektryczne wyposażone w różnego rodzaju końcówki, dzięki czemu stosować je można u dzieci w różnym wieku. Niektóre aspiratory odtwarzają melodyjki, by odwrócić uwagę dziecka od podejmowanej czynności. Nowoczesne aspiratory łatwo też zdezynfekować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here