Nosidło ergonomiczne

Nosidło ergonomiczne to coraz bardziej popularne rozwiązanie jeśli chodzi o noszenie dzieci. Naukowcy jednogłośnie twierdzą, że rozwiązanie to ma wiele korzyści, jeśli chodzi o rozwój dziecka. Poza tym jest też praktyczne i wygodne w łączeniu codziennej opieki nad dzieckiem z obowiązkami domowymi. Zobacz, jakie nosidło wybrać i od kiedy można zacząć go używać!

Czym charakteryzuje się ergonomiczne nosidło i jakie zalety posiada?

Nosidło ergonomiczne to takie, w którym dziecko przyjmuje naturalną pozycję ciała. Oznacza to, że nie posiada ono żadnych twardych elementów, które mogą sprawiać ból i niekorzystnie działać na rozwój niemowlaka i kształtowanie prawidłowej postawy. Ergonomiczne nosidło dopasowuje się kształtem do ciała malucha i sprawia, że może on być blisko rodzica. Kontakt ten niezwykle pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Maluch ma wówczas poczucie bezpieczeństwa i możliwe jest skuteczniejsze tworzenie więzi pomiędzy nim a rodzicem. Co więcej, dzięki nosidłu rodzic ma wolne ręce, więc może równocześnie opiekować się maluchem i wykonać pewne czynności w domu i poza nim.

Jakie nosidło wybrać w przypadku noworodka i niemowlaka?

Ergonomiczne nosidło to dobre rozwiązanie w przypadku dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Tylko wówczas rozwiązanie to jest w pełni bezpieczne. W przypadku noworodków kręgosłup malucha nie jest jeszcze wystarczająco mocny i noszenie w nosidle może spowodować nieprawidłowy rozwój. W tym przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest chusta dla dziecka. Dzięki licznym technikom i metodom noszenia rozwiązanie to jest odpowiednie już od pierwszych dni życia. Wiele ciekawych modeli znajdziesz na stronie https://www.empik.com/dziecko/wozki/nosidla-i-chusty.

Czym kierować się podczas wyboru nosidła?

Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie nosidło? Przede wszystkim na jakość wykonania. Wybieraj produkty sprawdzonych marek i materiały wysokiej jakości. Bardzo ważną kwestią jest szerokość materiału, na którym siedzi maluch. Musi być odpowiednia na tyle, aby było to wygodne dla dziecka. Jeśli materiał jest zbyt szeroki, dziecko będzie mieć nienaturalnie szeroko rozstawione nóżki, co negatywnie wpływa na jego rozwój i może powodować problemy w późniejszym etapie dorastania. Dodatkowo należy pamiętać, że w nosidle dziecko zawsze trzeba nosić z przodu. Tylko wówczas maluch przyjmuje naturalną pozycję.

Czym kierować się podczas wyboru chusty?

Wiele osób zastanawia się, jaką chustę do noszenia dziecka wybrać. Pod uwagę powinieneś wziąć dwa aspekty. Po pierwsze, długość chusty. Zależy ona przede wszystkim od rozmiaru rodzica i wielkości dziecka. Chusta dla niemowlaka powinna być odpowiednio długa, by spokojnie móc ją zawiązać, jednak nie może być też zbyt długa, gdyż utrudnia wówczas użytkowanie. Kolejna kwestia to materiał. Lepsza jakość materiałów, z których została wykonana chusta dla noworodka to większe bezpieczeństwo dziecka i dłuższy czas użytkowania.

Nosidła ergonomiczne i chusty to jedyne słuszne rozwiązania jeśli chodzi o noszenie dzieci. Nosidła odpowiednie są dla maluchów potrafiących już siedzieć, natomiast chusty mogą być używane już od pierwszych dni życia. Zastanów się, które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w twoim przypadku.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here