Budzik jak zwykle zadzwonił za szybko, a czasu do wyjścia z domu jest za mało. Kawa zaparzona w kubku, zabielana zimnym mlekiem, niezbyt smaczna nie pobudzi pozytywnie na cały dzień. O filiżance pysznej kawy nie ma co marzyć, przecież dobre cappuccino wymaga czasu. Poirytowani wychodzimy z domu nie wierząc, że dzień przyniesie coś dobrego. A przecież nie trzeba wiele aby poranek był przyjemny.

Odżywcze właściwości kawy
Międzynarodowa Organizacja Kawy (International Coffee Organisation) od lat prowadzi badania naukowe, które potwierdzają korzystny wpływ kawy na organizm człowieka. Zawarta w niej kofeina pobudza organizm oraz zmniejsza bóle migrenowe. Dodatkowo przyspiesza spalanie tłuszczów i może być składnikiem diet odchudzających.
Znajdujące się w kawie odpowiadające za smak i aromat związki polifenolowe wychwytują wolne rodniki tlenowe i wykazują aktywność antyoksydacyjną, Działają przeciwnowotworowo.

Wystarczy nacisnąć przycisk
Cappuccino to espresso z odpowiednią ilością dobrze spienionego mleka. Samodzielne przygotowanie tego napoju wymaga czasu, którego zawsze rano brakuje. Konsensusem będzie ekspres do kawy ze spieniaczem mleka.
W automatycznym ekspresie na kawę ziarnistą i/lub mieloną lub w ekspresie na kapsułki szybko można przygotować nie tylko cappuccino. Przyjemny zapach kawy będzie roznosił się nie tylko w kuchni, co pozytywnie wpłynie na emocje, relacje międzyludzkie i zachowanie.

www.snikersik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here