Na jakie cechy kociego transportera zwracać uwagę

Transporter dla kota to jedno z podstawowych akcesoriów, które są potrzebne właścicielowi zwierzęcia. Pozwala na jego bezpieczne przewożenie, zarówno do weterynarza, jak i na dłuższą wycieczkę, na przykład podczas wakacji. Jednak aby transporter rzeczywiście sprawdzał się w podróży, musi spełnić szereg kryteriów. Zobaczmy, jakie jego cechy będą najważniejsze.

Wielkość idealna dla kota

Zacznijmy od tego, że kot w czasie podróży powinien mieć zapewnioną jak największą wygodę. Powinien mieć możliwość swobodnego wyciągnięcia się na swoim miejscu, leżenia lub siedzenia, w zależności od tego, na co aktualnie przyjdzie mu ochota. Będzie to szczególnie ważne podczas dłuższych wyjazdów, kiedy brak komfortu może wywołać niepokój i rozdrażnieni mruczka, które na pewno przełoży się też na irytację kierowcy i pasażerów.

Dlatego też pierwsze, o czym musimy pomyśleć, to wielkość transportera. Powinna być dopasowana do docelowych rozmiarów zwierzaka, a co za tym idzie, znacząco większa zwłaszcza od małego kociaka. Często nie ma sensu kupowanie małego “pudełka”, ponieważ wraz z czasem będzie musiało zostać zastąpione przez inne.

Duża ilość powietrza

Transporter dla kota powinien zostać tak zbudowany, aby zapewniał jak najlepszy dopływ powietrza do wnętrza. Dzięki temu kot będzie czuł się dobrze, a przygotowane do wentylacji otwory pozwolą mu dodatkowo obserwować, co dzieje się w samochodzie lub za jego szybą. To na pewno nieco urozmaici mi podróż i sprawi, że nie będzie tak szybko niepokoił się zamknięciem.

Solidne wykonanie i dobrze zamknięte drzwiczki

Koty to zwierzęta sprytne i ciekawskie, które uwielbiają rozwiązywać zagadki. A czy jest lepsza zagadka, niż wydostanie się z zamknięcia? Z całą pewnością nie, zwłaszcza, jeśli kot nudzi się już od kilku godzin w zamknięciu.

Właśnie dlatego transporter dla kota powinien być wykonany z trwałych materiałów i wyposażony z mocne drzwiczki z solidnym zamknięciem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie zaistnieje sytuacja, w której kot samodzielnie wydostanie się z transportera i rozpocznie spacery po samochodzie w najmniej przewidywalnym momencie.

Warto także zwrócić uwagę na jak najbardziej stabilną i wytrzymałą budowę transportera. Pozwoli ona na jego długie użytkowanie, a dodatkowo stanie się pewnym zabezpieczeniem zwierzęcia przed nieprzewidzianymi sytuacjami.

Komfortowe wnętrze

Jeśli transporter nie jest wewnątrz miękki, warto zadbać o to, by właśnie taki się stał. Dlatego doradzamy wszystkim właścicielom, by umieścili w nim wygodny kocyk albo inną, najbardziej ulubioną przez kota część tekstylnego wyposażenia. Będzie mu dzięki temu wygodniej, a jednocześnie poczuje się bezpieczniej i spokojniej w podróży.

Niewysoka cena

Dla wielu osób cena transportera również odgrywa istotną rolę. Na szczęście spełniający wszystkie powyższe wymagania model wcale nie musi być drogi. Wystarczy znaleźć przez Internet tani transporter dla kota z szybką dostawą z profesjonalnego sklepu dla zwierząt, aby cieszyć się jego wszystkimi zaletami w atrakcyjnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here