Najlepsze metody przedłużania włosów – poznaj je wszystkie

0
2710

Jeśli jesteś posiadaczką krótkiej fryzury i marzysz o długich falach, a twoje włosy mają przynajmniej 15 cm długości, czyli mniej więcej za ucho, to możesz zdecydować się na jedną z metod przedłużania włosów. Włosy doczepiane występują w wersji syntetycznej i naturalnej. Te pierwsze są tańsze, jeśli jednak chcesz uzyskać naturalny efekt to koniecznie musisz zainwestować w naturalne włosy doczepiane. Jeśli już kupiłaś najlepszej jakości włosy słowiańskie lub europejskie, to możesz pędzić do fryzjera. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się jakie są najlepsze metody przedłużania włosów.

Wybór metody przedłużania – zależny od efektu jaki chcesz uzyskać

Jeśli wybierasz się na ważną uroczystość i chcesz przedłużyć włosy jednorazowo, to najlepszą metodą będzie clip in 50 cm. Dzięki niej z krótkich włosów będziesz mogła uzyskać naprawdę długie, a dalej zastanowić się jak ustylizować je na tę wyjątkową okazję. W sytuacji, gdy zależy Ci na trwałym efekcie, ale jesteś dosyć zmienna i nie wiesz, czy za 2-3 miesiące długie włosy Ci się nie znudzą, to możesz wybrać metodę kanapkową czyli doczepianie włosów na silikonowych taśmach. To jedna z popularniejszych metod, która daje naturalny efekt, gdyż w żadnym upięciu nie widać łączeń pomiędzy twoimi włosami, a włosami doczepianymi. Podobny efekt daje metoda keratynowa, czy metoda na mikroringi. Każda z tych metod utrzymuje się 3-4 miesiące, potem trzeba wybrać się do fryzjera na obniżenie pasm. Najdłuższy efekt daje metoda na ultradźwięki, nawet 6 miesięcy bez konieczności poprawek.

Metoda clip in 50 cm – długie włosy w krótkim czasie

Niektórzy reklamują tę metodę jako przedłużenie włosów w 5 minut. Jednak to przesada, gdyż aby uzyskać spektakularny i naturalny efekt potrzeba doczepienia większej ilości pasm. Do tradycyjnego przedłużania włosów, niezależnie od metody fryzjer użyje ok. 150 pasm, a najmniej 80. Owszem można doczepić sobie włosy metodą clip in 50 cm nawet w domu, jednak wymaga to wprawy, a doczepienie kilkunastu pasemek niekoniecznie wygląda naturalnie. Włosy doczepiane spina się w tej metodzie z naturalnymi za pomocą klipsów znajdujących się na końcu. Fryzjer wykonuje to jak najbardziej umiejętnie, aby klipsy nie były widoczne. Kiedy już doczepione są wszystkie pasma może przystąpić do stylizacji. Naturalne włosy doczepiane można stylizować dowolnie, farbować, kręcić i prostować. Jedynie w metodzie z użyciem taśm silikonowych trzeba uważać na temperaturę i nie przekraczać 180 stopni podczas stylizacji.

Metoda keratynowa i ultradźwiękowa – z użyciem naturalnego budulca włosa

Keratyna jest naturalnym składnikiem włosa, dlatego przedłużanie keratynowe jest bezpieczne i nie niszczy włosów. Wpływ na ich kondycje może mieć jedynie temperatura przy zgrzewaniu pasm za pomocą zgrzewarki. Jednak jest ona niższa niż w przypadku lokówek i prostownic więc ten zarzut jest odrobinę na wyrost. Zgrzewanie keratynowe odbywa się bowiem w temperaturze 180 stopni, a stylizacja około 220 stopni. Dla zwolenników metod nie obciążających włosów i posiadaczek cienkich i łamliwych włosów najlepszą metodą wydaje się być ultradźwiękowa. Tu również wykorzystuje się zgrzewarkę z tą różnicą, że emituje ona ultradźwięki. Włosy zatem nie są nagrzewane w wysokiej temperaturze, a ultradźwięki powodują aktywizację keratyny i znajdującej się w zgrzewarce i przyklejenie włosów doczepianych do włosów naturalnych.

Metoda na mikroringi – dla osób chcących uzyskać trwalszy efekt niż przy metodzie clip in

Włosy doczepiane na mikroringi są łączone z naturalnymi za pomocą metalowych niewielkich kółeczek zaciskanych na włosach naturalnych. Odpowiednio wykonane przedłużenie na mikroringach może dać bardzo fajny efekt nawet na 3-4 miesiące. Jednak jest tu pewien problem z niektórymi upięciami. W końcu nie chce się odsłonić łączeń włosów doczepianych i naturalnych. Nie jest to metoda przedłużania dla każdego, gdyż może wystąpić reakcja alergiczna na metal.

Każda z metod przedłużania może być efektowna i skuteczna. Kwestia wyboru zależy od tego czy cierpimy na alergię na metal, a także jak trwały efekt chcemy uzyskać. Metoda keratynowa i ultradźwiękowa dają nieograniczone możliwości jeśli chodzi o upięcie włosów po doczepianiu, dlatego, jeśli zależy Ci na najbardziej naturalnym efekcie zdecyduj się na jedną z nich, biorąc pod uwagę kondycję twoich włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here