odżywka do paznokci

Zadbane ręce to wizytówka kobiety. Natomiast mnóstwo kobiet ma kłopoty z rozdwajającymi się paznokciami oraz niechętnie eksponuje ręce. Powszechnie nie wiedzą, jak dbać o paznokcie, żeby stanowiły powód do dumy. Sądzą, iż wzmacniający lakier wystarczy, jednak pielęgnacja paznokci nie zmniejsza się tylko do stosowania kremów do paznokci. Ważna jest też odpowiednia dieta bogata w elementy odżywcze.

Typy odżywek do paznokci

Domowa pielęgnacja paznokci może przynieść równie dobre efekty, jak konsultacja u kosmetyczki, pod warunkiem, iż wszystkie zabiegi wykonywa się często. Kremy do paznokci potrafią sprawić cuda, gdy są odpowiednio dopasowane. Jaki materiał dobrać? Ważne są odżywki do paznokci, które wzmacniają płytkę paznokci, regenerują ją, sprawiają, iż paznokcie są bardziej elastyczne, a chociażby zapewniają potrzebnych substancji. Do podstawowych elementów odżywek do paznokci należą: keratyna, wapń, krzem, magnez i witaminy. Także warto zadbać o odpowiednie żywienie. Odżywki do paznokci są polecane osobom z łamliwymi, rozdwojonymi, kruchymi, słabymi oraz zniszczonymi paznokciami. Natomiast efekt nie jest natychmiastowy, zazwyczaj należy na niego poczekać parę tygodni. Do paznokci łamliwych poleca się wykorzystywanie płynnych odżywek wzbogaconych o wapń i żelazo. Podczas pielęgnacji osłabionych paznokci należy pamiętać, żeby nie piłować płytki po bokach. Na łamliwe paznokcie można także wykorzystywać odżywkę będącą w formie lakieru. Także rozdwajające się paznokcie potrzebują od nas szczególnej troski. W ostatnim wypadku płytka paznokciowa jest bardzo osłabiona. By ją wzmocnić, należy wykorzystywać odżywki, w jakich składzie odnajdziemy cenne witaminy i elementy mineralne, takie jak krzem, żelazo, wapń lub keratyna. W każdej drogerii odnajdziemy odżywki regenerujące, które poprawią stan paznokci. Jeśli za długo trzymamy ręce w wodzie, paznokcie potrafią stawać się za miękkie. By je wzmocnić, należy stosować odżywek utwardzających płytkę paznokciową i środków do paznokci wzbogaconych o witaminę B. Gdy i na paznokciach zaobserwujemy podłużne prążki oraz paseczki, należy nanosić na płytkę paznokciową odżywkę, zawierającą krzem lub silikon. Substancje te wygładzą powierzchnię paznokcia.
Środki te mają różną formę. Dostępne są odżywki w postaci:
•lakierów (zazwyczaj bezbarwnych),
•żeli,
•olejków,
•kremów,
•maseczek,
•oliwek.

odżywki do paznokci to naturalne piękno dłoni

Lub odżywki do paznokci działają?

Funkcjonowanie odżywek do paznokci zależy od wybranej odżywki i od regularności jej stosowania. Odżywki do paznokci można rozdzielić na dwa rodzaje:
•Odżywki wchłaniające się (w postaci żelu, kremu, olejku) – wciera się je w płytkę paznokcia i skórki, wmasowuje oraz pozostawia do wchłonięcia.
•Odżywki w postaci lakieru, które nie wchłaniają się, jednak są na powierzchni paznokcia subtelną warstwę ochronną.
Funkcjonowanie tychże odżywek jest odmienne, jednak bez wątpienia oba typy odżywki działają. Środek do wcierania wchłania się, wnika do macierzy paznokcia, nawilża płytkę paznokcia, wzbogaca ją o witaminy oraz minerały. Taka odżywka jest polecana dla paznokci potrzebujących solidnego odbudowania. Odżywki w lakierze warto wykorzystywać dodatkowo czy na paznokcie po intensywnej kuracji odżywkami do wcierania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here