okap kuchenny
fot. pexels.com

Okap kuchenny to świetne urządzenie dla osób, którym zależy na zredukowaniu zapachów towarzyszących gotowaniu, zwłaszcza gdy często coś smażymy. Okap kuchenny nie tylko świetnie radzi sobie z pochłanianiem nieprzyjemnych zapachów, ale również może pełnić funkcję dekoracyjną w naszej kuchni. Kiedy zainwestować w zakup narożnego okapu kuchennego? Sprawdź!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaki-okap-narozny-kuchenny-wybrac/

Okap kuchenny

Zasadą działania okapu kuchennego jest to, iż pochłania lub całkowicie usuwa z pomieszczenia zanieczyszczone powietrze. Okap kuchenny jest zaopatrzony w filtry, które neutralizują brzydkie zapachy, a także zatrzymujące się w powietrzu drobinki tłuszczu, które unoszą się w nim wraz z parą wodną.

Dobry okap kuchenny również usunie nadmiar wilgoci z powietrza, a także wszelkie zanieczyszczenia, które się w nim znajdują. Doskonale zapobiegnie również przenoszeniu się zapachów kuchennych po pozostałych częściach naszego domu.

Wybierając okap kuchenny możemy zdecydować się na zakup okapu w systemie otwartym lub w systemie zamkniętym. Ten pierwszy pracuje jako wyciąg, który całkowicie usuwa zanieczyszczone powietrze z naszego domu. Ten w systemie zamkniętym działa raczej jako pochłaniacz zapachów, a powietrze oczyszczone przy pomocy filtrów znajdzie się z powrotem w naszym domu.

Okapy narożne

Okapy dzieli się głównie z uwagi na usytuowanie ich w naszej kuchni. O wyborze nierzadko decyduje lokalizacja kanału wentylacyjnego, a także wystrój kuchni oraz ilość dostępnego miejsca do jego montażu.

Najpopularniejszymi modelami okapów kuchennych są okapy przyścienne, które montuje się między szafkami bezpośrednio do ściany. Ten rodzaj okapów występuje również w modelu narożnym, który może być zamontowany stricte w narożniku naszej kuchni. Wówczas ma on kształt kwadraty, który ma ścięte narożniki.

Okap narożny doskonale sprawdzi się w kuchni u osób, którym zależy na tym, by zaoszczędzić miejsce, ale także mają tak usytuowany kanał wentylacyjny.

Przeczytaj też: http://www.gdansk4u.pl/okap-podszafkowy-jak-dziala/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here