Opuchnięte oczy

Opuchnięte oczy i opuchnięte powieki są dosyć powszechnym zjawiskiem. U większości ludzi obrzęk powiek mija po około jednym dniu. Podczas, gdy spuchnięte powieki i opuchnięte oczy mogą być drażniące i nie wyglądają szczególnie estetycznie, łatwo je wyleczyć; jednak sposób leczenia zależy zwykle od rzeczywistej przyczyny. Jeśli twoje symptomy i dyskomfort nie znikają w ciągu kilku dni, skonsultuj się z lekarzem okulistą, aby upewnić się, że nie są one oznaką poważnej choroby oczu.
Obrzękom i opuchliźnie oczu najczęściej towarzyszą podobne objawy i obejmują co najmniej jedno z poniższych:
– Swędzenie lub pieczenie w okolicach oczu
– Wrażliwość na słońce lub źródła jasnego światła
– Łzawienie oczu / nadmiar produkcji łez
– Czerwone powieki
– Łuszczenie się skóry wokół powiek
– Czerwone, podrażnione oczy, zwłaszcza spojówka i twardówka
– Ogólny ból i podrażnienie

Stres, brak snu i zatrzymanie płynów są częstymi przyczynami opuchniętych powiek. Istnieje również wiele schorzeń, które powodują lub przyczyniają się do powstania obrzęków wokół oczu i powiek, w tym:
– Alergie
– Infekcje bakteryjne i wirusowe, w tym zapalenie spojówek
– Gradówka
– Chociaż rzadko, obrzęknięte powieki i / lub opuchnięte powieki mogą być objawem poważniejszych schorzeń, w tym raka oka i choroby Grave’a.

Opuchnięte powieki, zwłaszcza kiedy obrzęk spowodowany jest stresem, zmęczeniem lub zatrzymaniem płynów, można leczyć w domu; typowe metody leczenia obejmują:
– Płukanie oka (oczu) roztworem soli
– Zimny kompres
– Unikanie soczewek kontaktowych przez kilka dni

Co na opuchnięte oczy można stosować przy poważniejszych stanach?
Niektóre stany powodujące obrzęk powiek wymagają długotrwałego leczenia; inne wymagają opieki medycznej i leków na receptę. Powszechne długotrwałe leczenie stanów powodujących opuchnięte powieki obejmują: antyhistaminowe krople do oczu dla alergików, antybiotyki do infekcji bakteryjnych oraz ciepłe kompresy.

www.normalsi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here