Czy przy wyjeździe za granicę Polacy myślą o wzięciu pożyczek już na miejscu w kraju, gdzie się osiedlają? Oczywiście, że tak! Pożyczki zagraniczne brane są w różnych walutach, najczęsciej jest to euro. Oprocentowanie takich pożyczek w nieznaczny sposób różni się oprocentowaniem naszych polskich. Pożyczka na start dla rozpoczynającego nowe życie na obczyźnie Polaka jest sporym zastrzykiem gotówki. Można się poczuć wtedy bezpiecznie, zwłaszcza jeśli mamy dobrze płatną i stałą pracę. Można skoncentrować się na stopniowym dorabianiu się.

Pokora kluczem do sukcesu

Wszystko ma szansę pójść z godnie z naszym wytyczonym planem, pod warunkiem, że zdawać sobie będziemy sprawę z tego, że pożyczka nie jest nam dana raz na zawsze i że trzeba będzie ją spłacić z nawiązką. Jak nie zwariować przy zdobyciu sporej sumy pieniędzy, którą chcemy przeznaczyć na podniesienie komfortu naszego życia? Przede wszystkim, powinniśmy wydawać pieniądze racjonalnie. Każdy wydatek warto szczegółowo przemyśleć, aby nie żyć w poczuciu, że wyrzucamy pieniądze w błoto. Pokora jeszcze nikogo nie zabiła, a im bardziej oszczędnie będziemy się obchodzili z pożyczonym kapitałem, tym bezpieczniej czuć się będziemy w kraju, który jest przecież inny kulturowo I mentalnie od tego miejsca, gdzie się wychowaliśmy. Takie szczegóły, wbrew pozorom, mają ogromne znaczenie dla codziennego życia. Pożyczka ma nas zabezpieczyć przed nieoczekiwanymi zdarzeniami. Nikt z nas nie chciałby nagle zostać bez pracy czy bez dachu nad głową. Trzeba też mieć co włożyć do garnka. Przyjemnie byłoby jeździć do pracy własnym samochodem, a jeśli nie autem, to przynajmniej rowerem. To wszystko kosztuje, ale dzięki nisko oprocentowanym pożyczkom można łatwo spełnić marzenia o zaspokojeniu potrzeb dla ułatwienia codzienności na obczyźnie.

Nie próbuj kombinować

Pożyczki zagraniczne, jeśli są niespłacone w sytuacji, gdy wracamy do naszej ojczyzny lub wyprowadzamy się do innego państwa, nie ulegają przedawnieniu. Korespondencja z zagranicznego banku dojść może na nasz prywatny adres w Polsce. Również wszelkie czynności idące w kierunku odzyskania przez banki pieniędzy, które pożyczyliśmy – mają prawo nastąpić. Uchylanie się od spłaty należności jest przestępstwem I trzeba o tym pamiętać. Dobrze jest mieć uregulowane wszelkie zobowiązania finansowe w momencie powrotu do kraju. Procedury odzyskania przez banki pieniędzy, których wierzyciele nie potrafili oddać, generują jeszcze dodatkowe koszty sądowe. To swoista pętla, zaciskająca się na szyi w najmniej odpowiednim momencie. Branie pożyczek zagranicznych powinno byc dokładnie przemyślane i skonsultowane z członkami najbliższej rodziny.

www.optimusplus.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here