Sukienki wieczorowe

Sukienki to szczególny element w kobiecej garderobie. Sukienki dodają nam elegancji, szyku, podkreślają atuty naszej figury oraz pomagają ukryć jej słabe strony. Zakładamy je z różnych okazji – zarówno tych uroczystych, jak i na co dzień, do pracy, na spotkania z przyjaciółmi lub podczas wyjść na miasto. Jeśli zastanawiasz się jak kupić sukienkę, która będzie idealnie pasować do twojej figury – poniżej przedstawiamy kilka przydatnych porad. Dowiesz się z nich, jakie kroje sukienek dedykowane są do jakich typów sylwetek oraz dlaczego warto sięgać właśnie po nie.

Sukienki a typ figury – czyli jak dobierać, by trafić i się nie rozczarować

Kroje sukienek są najróżniejsze – niektóre z nich mają zastosowanie uniwersalne i mogą być używane przez kobiety o wszelkich typach figury. Inne z kolei są dedykowane dla określonych rodzajów sylwetek. To właśnie kształt talii jest pierwszym i najważniejszych kryterium, od którego należy rozpocząć poszukiwanie idealnej sukienki.

Sukienka dla figury typu gruszka

Jeśli twoja figura ma kształt gruszki – to znaczy, że charakteryzuje się szerokimi biodrami i pełnymi udami, długą talią, płaskim brzuchem oraz biustem średnich lub małych rozmiarów. Do talii takich najlepiej pasują sukienki kopertowe lub koszulowe.

Sukienki w kształcie litery A mogą być noszone, pod warunkiem, że nie są zbyt długie ani przesadnie szerokie. W innym wypadku mogłyby niepotrzebnie deformować naszą talię. Warto też wybierać sukienki z trójkątny dekoltem, który dodatkowo wydłuży optycznie nasz kark i szyję. Ponadto, w doborze sukienek należy zwrócić uwagę na umiejscowienie dodatków – które powinny znajdować się przede wszystkim powyżej pasa. Ich obecność powiększy optycznie biust oraz odciągnie uwagę od szerokich bioder.

Sukienki dla figury typu jabłko

Kobiety o figurze typu jabłko charakteryzują się dużym brzuchem, szczupłymi nogami, niewielkimi pośladkami oraz średniej objętości biuście. W ich przypadku, szczególnie warto sięgać po sukienki z podkreślonym kształtem talii – na przykład za pomocą dodatków umieszczonych pod linią biustu lub specjalnych pasków do przewiązywania. Pomogą one zaakcentować kobiece kształty talii oraz optycznie ją wydłużyć.

Ubierając taki typ sukienki, możemy mieć pewność, że dodaje nam lekkości oraz zwiewności, a tym samym – wyglądamy szczuplej o kilka kilogramów.

Sukienka dla figury typu papryka

U kobiet o figurze typu papryka, ramiona i biodra są mniej więcej podobnej szerokości, a wcięcie w talii jest niewielkie. Często też kobiety takie mają długie nogi, niewielkie piersi oraz są wysokie. Jeśli posiadasz ten typ figury – należy do grupy szczęściarzy. Niemal wszystkie typy sukienek będą na tobie dobrze wyglądać – zarówno zwiewne sukienki na co dzień jak i długie suknie na wesele.

Najkorzystniejsze jednak to kreacje podkreślające wcięcie w talii – a więc wyposażone w ozdobne paski otaczające brzuch. Warto również wybierać sukienki rozkloszowane, które świetnie sprawdzą się podczas wyjść na imprezę i innych ekspresyjnych spotkań.

Sukienki dla figury typu klepsydra

Figury typu klepsydra mają kobiety o dużym wcięciu w talii oraz szerszych od niej biodrach i ramionach. Pośladki takich kobiet są pełne i okrągłe, a biodra niekiedy bardzo masywne.

Dla takiej sylwetki świetnie sprawdzą się sukienki w kształcie litery A – pomogą podkreślić biust, wcięcie w brzuchu oraz pomogą ukryć duże biodra. Warto również wybierać sukienki niezbyt krótkie – takie, które odsłonią szczupłe łydki, ale jednocześnie ukryją duże uda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here