Top 5 pomysłów na oryginalne podziękowania dla gości weselnych

Moda na podziękowania dla gości weselnych przypłynęła do nas zza oceanu. Obecnie coraz więcej par decyduje się na podarowanie gościom drobnych upominków. Jeszcze do niedawna najpopularniejsze były figurki aniołków, ale bądźmy szczerzy są one mało kreatywne, dlatego przygotowaliśmy dla was top 5 pomysłów na oryginalne podziękowania dla gości. Już teraz zdradzimy wam, że świetnym wyborem jest ramka na zdjęcia ślubne.

Top 1. Ramki ślubne w innej odsłonie

Skoro już zdradziliśmy naszą propozycję to opiszmy ją szerzej. Otóż zazwyczaj ramki ślubne otrzymuje młoda para jako dodatek do prezentu, którym najczęściej jest koperta. Ale ramka na zdjęcia ślubne jest też świetnym upominkiem dla gości. Otóż jak wiadomo sama ramka stanowi świetną ozdobę, jest też praktyczna, a także pozwala zatrzymać magiczne chwile utrwalone na zdjęciach. Dlatego coraz więcej osób decyduje się również na wynajęcie fotobudki. Można tam wykonać naprawdę świetne zdjęcia pełne humoru, które następnie mogą zostać wydrukowane. Wystarczy tylko umieścić je w ramce i mamy oryginalny, unikalny i świetny prezent, który stanowi wyjątkowe podziękowanie dla gości weselnych, którzy na pewno poczują się wyjątkowi.

Top 2. Trick and treat, czyli cukierek i psikus

Któż z nas nie lubi łakoci, choć są one kaloryczne to i tak je uwielbiamy. Wszak warto pozwolić sobie od czasu do czasu, bądź też codziennie na odrobinę słodyczy. Dlatego słodki upominek może być świetnym podziękowaniem, ale my proponujemy go w nowej odsłonie inspirowanej kultowym hasłem „trick or treat”, które zamienimy na „trick and treat”, czyli cukierek i psikus. Otóż proponujemy wam podarowanie gościom lizaka ze śmiesznym hasłem, bądź żarcikiem np. „już po chłopie”, czy „ja tu rządzę”. Możliwości jest naprawdę sporo.  Alternatywą mogą być też spersonalizowane czekoladki, czy cukierki.

Top 3: Magnes na lodówkę

Ostatnio bardzo modne stało się umieszczanie magnesów na lodówce, które mają być pamiątką po odwiedzonym miejscu. Wystarczy tylko na niego spojrzeć i już przypomina się czas spędzony, np. na wycieczce. Dlatego warto też podarować gościom weselnym magnes na lodówkę z przypominajką, która ma przypominać im o świetniej zabawie. Możecie na nim umieścić imiona gości i słowo dziękuję. Taki drobny upominek na pewno ich ucieszy.

Top 4: Nie wódka, a miód

Jeszcze do niedawna panowała tradycja, że goście weselni otrzymywali od młodej pary butelkę wódki. Cóż picie alkoholu do zdrowych nie należy, zatem my mamy dla Was zdecydowanie lepszą propozycję, a mianowicie podarowanie im słoiczka miodu.  Oczywiście na etykiecie należy umieścić podziękowania, czy jakiś wierszyk z życzeniami. Warto oczywiście wiedzieć dlaczego właśnie podarowanie słoiczka miodu jest dobrym pomysłem. Otóż miód ma bardzo ciekawą symbolikę. W Starożytności był uważany za pokarm bogów, zatem jadały go tylko najbogatsze i najważniejsze persony, zatem współcześnie dając w podarunku komuś miód wyrażamy, że jest dla nas bardzo ważny. Czasami słowa są mniej ważne, a drobny upominek może wyrazić naprawdę dużo. 

Top 5: Piękny zapach w całym domu

Nasza ostatnia propozycja może nie jest bardzo oryginalna, ale niewątpliwie jest także dobrym wyborem. Otóż warto zdecydować się także na podarowanie gościom weselnym zapachowej świeczki. Można wybrać taką, która znajduje się w szkle i jest ponadto pięknie ozdobiona.  Warto przewiązać ją jeszcze wstążką i dołączyć bilecik z podziękowaniami. Taki upominek możecie wykonać sami. Otóż przydadzą się wam tutaj okrągłe literatki bez uchwytów. Wkładacie do nich zapachowe świeczki i ozdabiacie najpierw kamyczkami, a potem wstążkami. Tutaj przyda się kreatywność.

Jeżeli wielu Waszych gości pochodzi z innego rejonu Polski to warto podarować im coś regionalnego. Jeżeli wesele odbywa się na Śląsku to można podarować porcję pysznego  kołocza, z kolei jeżeli na Podlasiu to oczywiście może być to sękacz. Do tego wystarczy tylko dołączyć karteczkę z podziękowaniem i to także świetny, choć prosty pomysł. Oczywiście warto przygotować też upominki dla dzieci. Oczywiście poza pysznymi słodkościami koniecznie warto zakupić bańki mydlane, które je zachwycą, a także sprawią, że nie będą się nudzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here