Zakup domu do remontu

Własne cztery ściany, to marzenie wielu młodych małżeństw mieszkających kontem u rodziców lub w wynajętym mieszkaniu. Każdy z nich marzy o własnym domu. I planuje taki dom kupić lub pobudować. Niektórzy zdają się na dewelopera i cierpliwie czekają na dokończenie budowy i otrzymanie kluczy do swojego domu. Inni samodzielnie nabywają działkę budowlaną i indywidualnie zabierają się za budowę domu. A są i tacy, którzy decydują się na zakup domu z drugiej ręki. I kupują dom, który wymaga remontu.
Domy do remontu są różne. Jedne z nich wymagają tylko niewielkich napraw i solidnego odświeżenia. A innym potrzebny jest gruntowny remont. Czasem na pierwszy rzut oka nie widać wad. I dlatego przy zakupie domu do remontu potrzebne jest fachowe rozeznanie. W tym celu przed zakupem na wstępne oględziny najlepiej zabrać ze sobą fachowca, który wprawnym okiem dostrzeże wszystkie mankamenty i dokona oceny nieruchomości.
Domy do remontu zawsze stanowią zagadkę, którą koniecznie trzeba rozszyfrować przed zakupem nieruchomości. Gdyż po zakupie będzie za późno na negocjacje dotyczące wad i ceny. Pochopna decyzja kosztuje, gdy nagle okazuje się że cały dom wymaga gruntownego remontu. W takim przypadku bardziej opłacalne byłoby pobudowanie nowego domu, niż całkowita renowacja domu starego.
Domy do remontu zazwyczaj wymagają zmiany instalacji elektrycznej, wymiany okien i drzwi, położenie nowych podłóg. Czasem wymiany instalacji hydraulicznej, wyposażenia łazienki, zmiany sposobu ogrzewania i ocieplenia domu. Wszystkie naprawy są kosztowne. A zwłaszcza wtedy, gdy we wszystkim polega się na fachowcach. Zaoszczędzić może ten, kto dysponuje czasem i posiada potrzebne umiejętności. I samodzielnie wykona wszystkie prace. Wówczas remont wyniesie o wiele mniej. Ale często bywa tak, że stary dom potrzebuje bardziej kosztownych napraw. Jedną z najważniejszych rzeczy przed zakupem domu do remontu jest sprawdzenie stanu dachu. W tym obejrzenie nie tylko pokrycia, ale także całej konstrukcji. Ponieważ dach, to podstawa domu i droga rzecz do ewentualnego remontu. Ważny jest również stan stropu i ścian.
Oczywiście wśród ofert znajdują się też domy w dobrym stanie. Te oczywiście są dużo droższe od domów sfatygowanych lub całkowicie zrujnowanych. Czasem wśród nich zdarzają się perełki, które nie są aż tak drogie. Zazwyczaj właścicielowi zależy na szybkiej sprzedaży i dlatego cena nie jest wygórowana. Jednak przysłowie poucza, że co nagle, to po diable. Dlatego przed sfinalizowaniem koniecznie trzeba dowiedzieć się co przyczynia się do szybkiej sprzedaży ? Gdyż nie zawsze powody pośpiechu są uczciwe. Dom do sprzedaży powinien być czysty. A więc posiadać pełną dokumentację notarialną świadczącą o własności. Trzeba sprawdzić też to, czy dom nie jest obciążony długami lub osobą zameldowaną na ten adres. Albo, czy nie stanowi adresu jakiejś firmy. Ponadto należy zainteresować się granicami działki i sprawdzić, czy są one uregulowane. Zawsze warto też zasięgnąć opinii środowiska. I dowiedzieć się czy w budynku nie doszło do jakiejś sytuacji, która potem zakłóciłaby nam życie w tym domu.

www.kopalniamarzen.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here