O bogactwie grejpfrutów pisaliśmy już w odrębnym poście. Okazuje się, że grejpfruty nie są jedynymi owocami tropikalnymi o dobroczynnym wpływie na naszą sylwetkę. Jest ich tyle, że powstała nawet odrębna dieta oparta na owocach południowych.
W dzisiejszych czasach dieta ta nie jest już ani szczególnie skomplikowana, ani kosztowna, ani trudno dostępna. Obecnie nawet osiedlowe warzywniaki oferują całą gamę różnorodnych owoców. Ponadto niektóre z nich obecne w większych marketach są dla nas na tyle egzotyczne, że nie korzystamy z ich bogactwa, nie wiedząc, w jaki sposób je spożywać. Podpowiedzią jest zatem dieta tropikalna.
Powinna ona trwać minimum 7 i nie więcej niż 21 dni. Można ją jednak powtarzać w przynajmniej dwumiesięcznych odstępach. Pozwala zrzucić 1,5 kg w ciągu tygodnia. Mogą ją stosować wszystkie dorosłe, zdrowe osoby. Dieta jest szczególnie bogata w witaminy A, C, E, błonnik i potas.
Szczególnie polecanymi owocami w diecie są: ananas, pomarańcza, awokado, melon, banan, kiwi. Owoce spożywać możemy w całości, w postaci soków, a także jako dodatek do twarożków czy zup. Posiłki uzupełniamy o pełnoziarniste pieczywo, niskotłuszczowy nabiał oraz chude mięso i wędliny.
Na śniadanie możemy spożywać przykładowo: mus z ananasa, omlet z niskosłodzonym dżemem z owoców tropikalnych, twarożek z owocami. Drugie śniadanie może się składać z kanapki z pieczywa pełnoziarnistego z chudą wędliną, serka z owocami czy też sałatki z szynki i melona. Na obiad przygotować możemy gotowane lub grillowane chude mięso z dodatkiem owoców tropikalnych lub chłodnik z nich przygotowany. Na podwieczorek zjadamy owoc egzotyczny, na kolację natomiast pieczonego banana lub serek z dodatkiem kiwi.
Proponowane formy wykorzystania owoców są całkowicie dowolne. Pomysłodawcy diety nie proponują sztywnego jadłospisu. Możliwość jego modyfikacji na pewno jest ogromnym plusem tego sposobu odżywiania, gdyż możemy samodzielnie skomponować sobie ulubione potrawy. Ważne, by w codziennym menu przemycić jak największą ilość owoców egzotycznych. Należy również pić dużo wody.

www.urodaporady.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta a zdrowie
Następny artykułDieta cud?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here