Ogromna ilość odchudzających się kobiet poszukuje diety, która byłaby kamieniem filozoficznym w dziedzinie odchudzania. W sieci widnieje nieskończona ilość przeróżnych diet, każda przekazywana jako „ta najlepsza i najskuteczniejsza”. Prawda jest niestety taka, że takowa dieta po prostu nie istnieje.
Każdy organizm, wbrew pozorom różni się od siebie i potrzebuje zgoła innych ilości substancji odżywczych. Podobnie jest z treningiem – każdy organizm reaguje na dane ćwiczenie inaczej. Jeżeli chcecie ułożyć sobie dietę odchudzającą, to przede wszystkim należy stosować się do kilku prostych zasad:
– Jeść nieco mniej kalorii niż nasz organizm potrzebuje;
– Zadbać o równowagę pomiędzy składnikami odżywczymi jak tłuszcze(które najlepiej ograniczać), węglowodany czy białka;
– Zadbać o różnorodność diety tak, aby zawierała wszystkie rodzaje jedzenia – nawet te uważane za niezdrowe(choć w małych ilościach);
– Nie głodować, gdyż powoduje to, że możemy nie wytrzymać psychicznie lub po prostu się rozchorować;
– Ograniczyć węglowodany oraz tłuszcze jedzone przed snem;
I tyle. Jeżeli dorzucicie do tego lekki trening, to nie ma możliwości, żeby zbędne kilogramy stopniowo nie schodziły z Waszego ciała. I nie musicie kupować książek, pigułek odchudzających ani katować się godzinami na siłowni. Jedna wizyta u dietetyka i trenera personalnego da wam 100 razy więcej, niż rozczytywanie się o milionie diet czy kupowanie promowanych na siłę książek. Kiedy wreszcie zauważycie, co działa na Wasz organizm i w jaki sposób, to metodą prób i błędów sami ułożycie sobie dietę idealną pod Wasz organizm.
I pamiętajcie – żaden prawdziwy dietetyk nie wydałby książki o jakiejś „jednej konkretnej cudownej diecie”, gdyż osoba z odpowiednią wiedzą wie, że coś takiego po prostu nie istnieje i wykorzysta ona swój cenny czas na indywidualną pracę z klientem.

www.wystarczytakniewiele.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here