Endkoskopowa operacja zatok jest bardzo nowoczesna oraz innowacyjna i nie powinniśmy się jej obawiać. Ta operacja stosowana jest u osób, które zmagają się z przewlekłym zapaleniem zatok przynosowych. Zabieg ten polega na usunięciu całej zmienionej zapalnie błony śluzowej, udrożnieniu zatok oraz zrobieniu połączenia między zatokami przynosowymi a jamą nosa. Dzięki tej bardzo nowoczesnej metodzie lekarz jest w stanie bardzo dokładnie przeprowadzić zabieg bez naruszania naszych struktur anatomicznych.
Endkoskopowa operacja zatok skierowana jest do osób, u których problem stwierdzi laryngolog. To właśnie ten lekarz po Waszym dokładnym zbadaniu oraz wywiadzie zakwalifikuje Was do zabiegu. Następnie przejdziecie rozmowę i badania u anestezjologa, który ostatecznie zakwalifikuje Was do operacji.
Endkoskopowa operacja zatok przeprowadzona zostanie u Was w znieczuleniu ogólnym. Przez jamę nosową zostanie wprowadzona specjalna sonda. Następnie lekarz usuwa zmienioną zapalanie błonę śluzową za pomocą specjalnego sprzętu. Tym samym udrażnia on nasze zatoki. Dzięki takiej metodzie leczenia nie będziemy mieli żadnych cięć skórnych na naszym ciele. Dzięki temu jest to bardzo nowoczesna i mało inwazyjna metoda leczenia. Ponadto nasze struktury anatomiczne nie zostaną naruszone. Endkoskopowa operacja zatok cechuje się tym, że po jej przeprowadzeniu nie mamy żadnych blizn ani śladów zabiegu. Co ważne osoba po operacji bardzo szybko i dobrze dochodzi do siebie, praktycznie nie jest potrzebna żadna hospitalizacja. Po tej operacji w szpitalu spędzicie około dwóch dób po zabiegu. Lekarz również dokładnie opowie Wam, co następnie powinniście robić oraz jak dalej będzie wyglądało Wasze leczenie oraz dojście do siebie.
Endkoskopowa operacja zatok jest to zabieg, którego nie powinniście się obawiać i powinniście podejść do niego bardzo spokojnie. Jest on bardzo mało inwazyjny, przez co bardzo szybko po nim będziecie mogli dość do siebie i wrócić do normalnego i pełnego funkcjonowania i życia.

www.uroda.info.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here