Skórka pomarańczowa to apetyczny widok tylko w przypadku owoców. Jeśli pojawi się na udach, pupie lub innej części kobiecego ciała, bynajmniej nie budzi pozytywnych skojarzeń. Niestety, zwykle kobiety zdają sobie sprawę z problemu wówczas, gdy cellulit jest doskonale widoczny w każdej pozycji, a nawet bolesny. Pierwsze dwa stopnie łatwo przegapić, zwłaszcza jeśli grudki i nierówności pojawiają się tylko po uciśnięciu fragmentu skóry i nie wywołują bólu. Jednak bez względu na to, który stopień dotyczy Ciebie, powinnaś wiedzieć, jak walczyć z cellulitem.

Zabiegi specjalistyczne

Gabinety kosmetyczne wciąż wprowadzają nowości „antycellulitowe”, przeznaczone do różnych typów cellulitu – wodnego, tłuszczowego i cyrkulacyjnego. Jednak swoje kroki skieruj najpierw do lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Specjalista obejrzy Twoją skórę posługując się aparatem USG, zrobi wywiad, a następnie doradzi jak walczyć z cellulitem, biorąc pod uwagę stan zdrowia. Terapie takie jak: drenaż limfatyczny, body wrap, body mix, mezoterapia, endermologia, karboksyterapia, cellulipoliza czy laseroterapia skutecznie rozprawią się z każdą postacią cellulitu. Jeden zabieg kosztuje średnio 150 zł, a najlepsze efekty daje seria kilku lub kilkunastu zabiegów wykonywanych w odstępach cotygodniowych. Poza aspektami finansowymi, przeszkodą do poddania się terapii gabinetowej mogą być przeciwwskazania zdrowotne i ciąża.

Zmień tryb życia

Jak walczyć z cellulitem, jeśli nie możesz lub nie chcesz poddać się zabiegom kosmetycznym? Najlepiej zacznij od zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia. Koniecznie „przeproś” swoją matę do ćwiczeń i odkurz rower. Twoim największym sprzymierzeńcem jest ruch – jogging, ćwiczenia interwałowe, trening na siłowni czy choćby zwykła skakanka, pomogą Ci pozbyć się tkanki tłuszczowej. Na jędrnym i umięśnionym ciele cellulit jest słabiej widoczny i nie rozwija się tak szybko, jak w przypadku osób ze sporą ilością podskórnej tkanki tłuszczowej. Jeśli naprawdę chcesz pozbyć się nieetycznych fałdek i grudek, całkowicie zrezygnuj ze słodkich, gazowanych napojów, słodyczy i fast foodów. Ogranicz spożycie cukru i soli. Twoja dieta powinna być oparta na chudym mięsie, rybach, pełnoziarnistych produktach i warzywach. Pij dużo wody, wówczas organizm łatwiej usunie zalegające toksyny, które bynajmniej nie służą Twojej skórze. Postaraj się także rzucić lub choćby ograniczyć palenie papierosów.

Masuj skórę

Codziennie pod prysznicem masuj ciało szorstką rękawicą, zawsze zachowując kierunek od stóp w stronę brzucha. Taki masaż nie tylko wspaniale usprawni krążenie, ale przy okazji ujędrni skórę i przyspieszy przemianę materii. Jeśli masz chwilę wolnego czasu (np. oglądając telewizję), możesz masować ciało specjalnymi masażerami z wypustkami – do wyboru masz najtańsze ręczne przyrządy za kilkanaście złotych lub zaawansowane elektroniczne urządzenia z promiennikami podczerwieni.

Rób domowe peelingi

Choć w diecie powinnaś ograniczyć sól, możesz ją wykorzystać do prostego domowego peelingu. Masuj zwilżone ciepłą wodą ciało garścią soli morskiej. Po dwóch minutach zmyj peeling ciepłą wodą i wklep w skórę balsam ujędrniający. Dobre efekty, zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej, daje również peeling sporządzony z cukru, miodu, oleju z pestek winogron i masła migdałowego. Antycellulitowe właściwości ma również peeling z ze zwykłej kawy wymieszanej z solą, kremem i żelem pod prysznic.

Jak walczyć z celllulitem? To zależy od tego, jak bardzo jesteś zdeterminowana do odzyskania gładkiej, jędrnej skóry. Z pewnością pierwszym krokiem jest zmiana odżywiania i wprowadzenie codziennej dawki ruchu. Unikaj także ciasnych ubrań utrudniających przepływ krwi, a colę zmień na wodę i czerwoną herbatę. Możesz również poddać się specjalistycznym zabiegom antycellulitowym, ale bez zmiany nawyków, Twoje ciało szybko ponownie pokryje się nieapetyczną skórką pomarańczową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here