Ablacyjny i nieablacyjny laser frakcyjny

Znawcy medycyny estetycznej doskonale wiedzą, że niektóre zabiegi dają rewelacyjne efekty i to nawet po jednym zastosowaniu. Wśród tego typu zabiegów wymienia się laser frakcyjny, znany też jako laser CO2. To metoda, która dziś zdominowała rynek, a wszystko dlatego, że okazała się niezwykle skuteczna.

Wszechstronne zastosowanie lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny ma udowodnione działanie na skórę, z tego też względu doskonale został przyjęty w zabiegach medycyny estetycznej. Jego działanie opiera się na zamierzonym, kontrolowanym uszkodzeniu komórek skóry, dzięki czemu też pobudzone zostają naturalne procesy odnowy. Energa świetlna jaka emitowana jest przez ten laser pochłaniana jest przez zawartą w skórze wodę. Woda ulega podgrzaniu a następnie odparowuje. Poprzez wysoką temperaturę dochodzi do uszkodzenia komórek zaś mikrourazy jakie są spowodowane laserem frakcyjnym uaktywniają szeroko zakrojone procesy regeneracyjne w wyniku czego dochodzi do tworzenia nowych włókien kolagenowych. I właśnie w efekcie ich powstawania skóra jest odmłodzona, lepiej napięta, bardziej promienna.

Laser frakcyjny ablacyjny i nieablacyjny

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego dzielą się na 2 rodzaje. W zależności od tego jaki efekt ma być osiągnięty, medycyna estetyczna wykorzystuje dwa rodzaje laserów, a mianowicie laser frakcyjny nieablacyjny oraz laser frakcyjny ablacyjny. Laser frakcyjny nieablacyjny powoduje mikrouszkodzenia wewnątrz skóry, przy czym też nie dochodzi do naruszenia warstwy zewnętrznej skóry. To też powoduje, że skóra po tym zabiegu dużo szybciej się goi. W przypadku lasera ablacyjnego szczególnie zaznacza się, że jego działanie jest dużo mocniejsze, a uszkodzenia dotyczą zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej warstwy skóry. Po zabiegu skóra mocno się złuszcza, dzięki czemu też osiąga się efekt widocznego jej odświeżenia. Sam proces gojenia się trwa nieco dłużej niż w przypadku pierwszego zabiegu, a u niektórych osób może pojawić się obrzęk, a nawet rumień. Mocniejsze zabiegi dedykowane są osobom z głębokimi przebarwieniami, bliznami i zrostami. Zarówno pierwsza jak i druga metoda są niezwykle skuteczne i przynoszą zadowalające efekty u pacjentów, którzy poddali się zabiegowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here