Wady i zalety okien aluminiowych

Okna to istotny element każdego domu i mieszkania. Mają wpływ nie tylko na estetykę danego wnętrza, lecz również na takie parametry jak, chociażby poziom oświetlenia czy też izolacji termicznej. Nic zatem dziwnego, że wiele osób nie lubi eksperymentować i wybiera okna sprawdzone i pewne. A może warto inaczej?

Dostępne na rynku okna

Na rynku stolarki okiennej znaleźć można wiele odmian i typów okien. Zdecydowanie najpopularniejsze są okna drewniane oraz plastikowe. Pomimo tego, że są to sprawdzone rodzaje okien i wybierając je, zyskuje się pewność ich działania i trwałość, to jednak coraz więcej osób decyduje się na zakup zupełnie innego rodzaju okien, czyli okien aluminiowych. Jakie cechy tych okien powodują, że są one tak popularne?

Zalety okien aluminiowych

Okno aluminiowe to przede wszystkim niezwykła estetyka. Materiał, który z pozoru jest zimny i oszczędny w fakturze, idealnie nadaje się do nowoczesnych wnętrz, często również tych utrzymanych w stylistyce skandynawskiej. Na wartość estetyczną wpływa również fakt, że okna aluminiowe są wykonywane z bardzo dużą fantazją i o różnych kształtach. Wszystko dzięki temu, że jest to materiał plastyczny, a przy tym bardzo mocny. Ten parametr wpływa również na to, że okna aluminiowe są odporne na nacisk ze strony ścian, w których zostały osadzone dzięki, temu nie rozszczelnią się i nie ma żadnego ryzyka, że powstaną między nimi a ścianą szczeliny.

Wady okien aluminiowych

Czy okna tego typu mają jakieś wady? Oczywiście tak, a kilka z nich dla niektórych osób może być bardzo poważnymi. Przede wszystkim zauważyć trzeba, że zimna estetyka aluminium nie każdemu może odpowiadać. Wiele osób zdecydowanie woli ciepło płynące np. z drewna, dlatego też nigdy na takie okna się nie zdecydują. Dodatkowo na uwadze trzeba mieć fakt, że nawet pomimo tego, że okna aluminiowe są bardzo trwałe, to jednak z drugiej strony są bardzo delikatne pod kątem uszkodzeń mechanicznych np. w wyniku ich zarysowania. Co więcej, takie uszkodzenie nie jest w żadnym stopniu naprawiane. Dlatego też, jeśli nastąpi poważne zarysowanie powierzchni, całe okno nadaje się tylko do wymiany. A jak wiadomo, okna tego typu nie są najtańsze, więc cały projekt z oknami aluminiowymi jest skierowany do osób jednak nieco zamożniejszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here